Обрадовић погодио за нова три бода Раднку

Душан Репија

Зеница - Голом Марка Обрадовића из пенала Радник је уписао шесту побједу у сезони на "Билином пољу" против Челика.

Бијељинци су овим тријумфом остали на трећем мјесту табеле, а када би се рачунале само утакмице у гостима, били би убједљиво први, јер је бранилац трофеја у Купу БиХ са гостујућих терена донио чак 16 од 21 могући бод. Тим Небојше Милошевића није блистао против, уз Олимпик, главног кандидата за испадање из Премијер лиге, али је у маниру великих екипа тријумфовао и онда када не игра најбоље. Кључни тренутак десио се у 76. минуту када је Бојан Марковић недозвољено зауставио Обрадовића, који је преузео одговорност и седми пут се уписао у листу стријелаца ове сезоне. Гости су били бољи током свих 90 минута, али осим покушаја дебитанта у плавом дресу Шевка Окића у 38. минуту нису имали озбиљнијих прилика. Окић је сам кренуо ка голу Бранислава Ружића, али је лопту послао поред стативе. Једину праву шансу за домаће пропустио је кривац за пенал Марковић, али није успио да се искупи.

Резултати 13. кола: Младост - Витез 1:2 (Асановић 52 - Дедић 19, Мамић 42), Крупа - Металеге 1:0 (Милутиновић 90+2), Челик - Радник 0:1 (Обрадовић 76. пенал), Зрињски - Сарајево 1:0 (Јаковљевић 64), Жељезничар - Олимпик 3:2 (Лендрић 11, 80, М. Стевановић 45 - Лелић 69, Плакало 90), Слобода - Широки Бријег 1:0 (Крпић 42. пенал). У 14. колу састају се, субота: Металеге - Младост (13.30 часова), Витез - Слобода (14), Олимпик - Зрињски (14), Радник - Крупа (14.30). Недјеља: Сарајево - Челик (13), Широки Бријег - Жељезничар (16.30).