Нови изазов за Тешића и Петрушића

Милан Зубовић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Нови изазов за Тешића и Петрушића

Хаугезунд - Бивши рукометаш Борца м:тел Никола Тешић и играч из Котор Вароша Душко Петрушић напустили су редове норвешког Тинсета и до краја сезоне наступаће за Хаугезунд који се такмичи у другом рангу рукомета у овој скандинавској земљи.

Тешић је тако кренуо стопама свог бившег тренера Александра Међедовића који је четири године носио дрес Хаугезунда, а добрим играма покушаће да помогне екипи у борби за опстанак.

- Велику захвалност дугујем тренеру Тинсета Жарку Пејовићу, јер нам је помогао око овог трансфера. Све вријеме откад сам у Норвешкој био је ту за мене, научио сам доста од њега, а Тинсет ће увијек бити мој клуб. О новом тиму не знам много тога, Међедовић ми је раније говорио само добре ствари па се надам да ћемо имати добру сарадњу. Лига је квалитетна и прилично уједначена те обилује младим, талентованим играчима. Хаугезунд такође има младу екипу, видјећемо какву ћу улогу имати - рекао је Тешић који игра на позицији десног крила.

И Петрушић је имао само ријечи хвале за тренера Пејовића који је такође из Котор Вароша. Овај момак памтиће посљедњу утакмицу за Тинсет, јер је постигао 13 голова, а публика му је приредила емотиван испраћај.

- Саиграче и навијаче савладале су емоције и цијела дворана је плакала. Мислим да то никада више нећу доживјети. Желим свима да захвалим на прелијепих годину и по проведених у клубу и на незаборавном испраћају - рекао је Петрушић.

Ови момци оставили су велики печат у Тинсету, клубу који није давно основан, а темеље је ударио Пејовић. Искусни стручњак раније је радио у Аустрији, Њемачкој, Данској и на Фарским острвима, а затим је одлучио да буде вођа пројекта Тинсета у који је и довео Петрушића и Тешића. Са њима је прије двије године стигао и Душко Херцеговац, али се високи лијеви бек вратио у Борац.

Није добро почело

По доласку у Норвешку Тешић је повриједио лигаменте кољена, али је то брзо превазишао и на терену доказао квалитет. Вихорно крило је са Борцем освојило три дупле круне и већ сада посједује велико искуство. Хаугезунд је тренутно десети на табели норвешког првенства, а можда баш Тешић и Петрушић буду права појачања за бољи резултат и опстанак у лиги.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.