Фото: Новак: Ленс ће да пати због лажи
Мелбурн - Најбољи тенисер свијета Новак Ђоковић је без много проблема изборио пласман у осмину финала Аустралијан опена, очекује још боље игре, али није незадовољан ни тренутном формом.
Ђоковић је у три сета елиминисао Чеха Радека Штепанека са 6:4, 6:3, 7:5, а изборио се и са константним нападима ривала на мрежу, било их је чак 67!
- То је више него што ја урадим за годину дана. Већина мечева у данашње време је базирана на ударцима са основне линије, па је лепо видети да неко излази и на мрежу - рекао је Ђоковић после меча.
Новак је задовољан како игра у Мелбурну, али очекује и боље наступе.
- Играо сам добро у претходним рундама, полако улазим у свој ритам. Могу да играм још боље, али нисам незадовољан ни садашњом игром - рекао је Ђоковић.
Свjетски рекет број један ће у осмини финала играти против Швајцарца Станисласа Вавринке, који је у три сета елиминисао Американца Сема Кверија.
Током прес конференције новинари су са Ђоковићем највише разговарали о допингу, а након признањa Ленса Армстронга да је користио недозвољена средства како би освајао Тур д'Франс, седам пута.
- Сви су то очекивали од њега. Било би смешно да је одбио да призна оно што је већ доказано. Мислим да је такав спортиста брука за спорт. Преварио је спорт, преварио је многе људе својом каријером, својом животном причом. То није фер према осталим спортистима, то није начин на који треба бити успешан. Мислим да ће пропатити због својих лажи наредних година - оштро је Ђоковић критиковао Армстронга.
Затим је новинаре, наравно, занимало и шта Новак мисли о допинг тестовима у тенису.
- Из моје перспективе мислим да је веома добар систем. Мислим да је мало престрого у смислу гомиле документације које морамо да достављамо буквално свако два дана током целе године, о томе где смо и шта радимо. Али, са друге стране, то им омогућује да нас тестирају. Тако је за све тенисере. Немам ништа против тога, да ме тестирају 10, 20, 30 пута годишње - рекао је Ђоковић.
Он је поново истакао да нема ништа против допинг теста, ни када је у питању тест крви који је нешто ређи у посљедње време, али да се тенисери углавном жале јер морају да сваког дана потрвђују гдје су, иако су најчешће на тренинзима.
Новак сматра да је бициклизам као спорт изгубио повјерење навијача, а додао је и да је он "изгубио вјеру у тај спорт", јер је некада био фан. Најбољи тенисер свијета је додао и да су трке као што су Тур д'Франс и Ђиро д'Италија нехумане, што је и разлог зашто спортиски као што је Армстронг користе допинг.
Он верује да се нешто слично неће догодити у тенису гдје су тек један или два тенисера била позитивна, али да су више-мање ван Топ 100 на АТП листи.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.