НЛБ Wheel лига: ККИ Врбас побједом до првог мјеста

Дарко Д.

Кошаркашки клуб инвалида Врбас побиједио је екипу Параспорт Словенија 82:70 (12:21, 26:15, 20:16, 24:18) у првој утакмици НЛБ Wхеел лиге. На овај начин су обезбиједили прво мјесто уочи полуфинала плеј-офа које се игра 20.априла у Градачцу.

Почетак утакмице припао је гостима који су послије првих 10 минута водили 21:19. Имали су Словенци у 12.минуту и 25:14 и доста пробелма су задавали домаћем тиму.

У финишу друге четвртине разиграли су се играчи Врбаса који су на одмор отишли са вођством, 38:36.

У другом полувремену много боље су играли Бањалучани који су у неколико наврата имали и плус 15.

На крају су славили са заслужених 82:70. У побједничком тиму Анте Штимац је дао 24 поена, а три мање Адемир Демировић.

Код поражене екипе најефикаснији био је Харис Кудузовић који је убацио 23 поена. До краја данашњег програма играју : ККИ Врбас - ККК Црвена звезда Сингидунум и Параспорт Словенија - КК ОСИ Парамонт.