Николина Јовић, шампионка Србије у тенису до 12 година

Славко Басара
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Николина Јовић, шампионка Србије у тенису до 12 година

БAЊAЛУКA - Николина Јовић, тенисерка из Бањалуке, која брани боје ТК Гемакса из Београда иза себе има изузетно успјешну сезону. Постала је шампионка Србије у категорији до 12 година, низала побједе на ЕТA турнирима до 14 година, а као круна 2010. године дошао је запажен наступ на турнеји по Флориди.

Николина Јовић у 2010. години тријумфовала је на Отвореном првенству Србије, а интересантно је да је на овом такмичењу, на почетку каријере славио најбољи српски играч Новак Ђоковић. Јовићева је у финалу са 2:1 у сетовима савлада Јовану Кенић.

- Овај тријумф за мене је био изузетно важан. Иако сам на Отвореном првенству Србије играла квалификације успјела сам да дођем до финала и да побиједим. Тријумф добија на значају ако се узме у обзир да сам играла три меча више од играчица у главном костуру и да сам уморна дошла у финале, али труд се на крају исплатио - рекла је Јовићева.

Квалитетне игре Николине Јовић нису остале незапажене, а ова талентована тенисерка добила је позив да наступи за репрезентацију Србије. Млада Бањалучанка која наступа и за Гемакс из Београда бранила је боје репрезентације националног тима на полуфиналном турниру Европског првенства које је одржано у Чешкој и на овом турниру била је једина играчица која је имала максимална учинак од четири побједе из исто толико мечева у синглу.

- Сан сваког младог играча је да уђе у репрезентацију, а ја сам то захваљујући великом труду и раду успјела да урадим. Играла сам против изузетно квалитетних противница, тенисерки које су у самом врху европског тениса у мојој категорији и забиљежила сам све побједе. Морам рећи да сам се изузетно осјећала играјући за Србију и у сљедећој сезони очекујем још боље резултате - оптимиста је Јовићева.

Николина Јовић ове сезоне играла је неколико ЕТA међународних турнира у конкуренцији до 14 година (Загреб, Мостар, Сплит...). Иако тек дванаестогодишњакиња успјела је да се пласира до трећег кола, а као круна године дошао је и запажен наступ на Флориди.

- Играла сам углавном са тенисеркама које су старије од мене, тако да су ми ови мечеви били изузетно битни, прије свега због стицања искуства. На Оранж болу успјела сам да се пласирам међу 16 најбољих играчица, а с обзиром да се ради о незваничном првенству свијета ово је за мене велики успјех - изјавила је млада тенисерка. 

Ђоковићу обећала тријумф

Приликом гостовања Новака Ђоковића и Виктора Троицког у Бањалуци, Николина Јовић обећала је најбољем српском тенисеру да ће постати шампионка Србије. Само неколико седмица касније, Јовићева је успјела да испуни своје обећање.

- Драго ми је што нисам издала старије колеге из репрезентације и што сам одржала обећање - казала је Јовићева.  

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.