Надал предајом до 27. Мастерса

Б92
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Надал предајом до 27. Мастерса

Први тенисер свијета Рафаел Надал освојио је 27. Мастерс титулу у Мадриду, пошто му је Кеи Нишикори предао финални меч због повреде.

Јапанац је одиграо одличан меч, али је због повреде леђа био приморан да се повуче при резултату 2:6,6:4,3:0.

Он се средином другог сета пожалио на повреду леђа, покушао да настави да игра, али је то било немогуће. Предао је своје прво Мастерс полуфинале у коме је био бољи играч на терену.

С друге стране, Надал је стигао до 27. Мастерс титуле, а четврте у Мадриду. Он је тако одбранио бодове освојене прошле године, а зарадио је нешто мање од 700.000 евра.

Кеи је потпуно доминирао у првом сету, а најбољи тенисер свијета био је потпуно непрепознатљив, много је грешио и мучио се са тајмингом. Његов ривал са друге стране мреже одлично је сервирао и још боље користио указане прилике. У трећем гему је реализовао прву, а у петом другу брејк лопту и брзо повео у сетовима.

На самом старту другог везао је три поена на сервис Рафе, прву шансу није искористио, али је већ код друге погодио и још једном одузео сервис Шпанцу. Потом се спасао у два наврата и повео резултатом 3:1.

Средином другог сета Кеи је осјетио бол у доњем дијелу леђа и затражио је медицински тајм аут. Наставио је да игра, али је имао проблема са кретањем што је Надал искористио и у осмом гему вратио брејк. Нишикори је скроз посустао, није више тако квалитетно сервирао и Надал је новим брејком изједначио на 1-1 у сетовима.

Иако га је на церемонији додјеле пехара поздравила великим аплаузом, мадридска публика звиждала је Нишикорију кад год би се пожалио на бол у леђима. Надал је експресно добио три гема у одлучујућем сету, када је од понедјељка девети тенисер свијета одлучио да се повуче.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.