Фото: Мурињо никуда не иде
Мадрид - Предсједник Реал Мадрида Флорентино Перез објавио је јуче на ванредној конференцији за новинаре рат листу "Марка", који је на насловној страници објавио да су најискуснији играчи тражили од њега да уручи отказ Жозеу Мурињу.
Међутим, то се није десило, јер је Перез дао пуну подршку тренеру Реала и демантовао да се састао са њим послије реванш меча четвртфинала Купа краља против Валенсије (1:1) и пласмана у полуфинале овог такмичења, у којем ће се Реал састати са побједником меча Малага - Барселона, који је игран синоћ.
Многи страни медији нагађали су да би Перез могао да уручи отказ португалском тренеру, али Мурињо и даље има пуну подршку првог човјека клуба.
- Нисам разговарао са Мурињом. Послије утакмице сам отишао кући и када сам јуче устао из кревета видио сам тешке вијести. Када се пређу неке етичке границе, ја сам ту да браним институцију Реала - рекао је љутити Перез.
"Марка" је јуче објавила да су два капитена "краљевског клуба" Икер Касиљас и Серхио Рамос пренијели предсједнику Реала да неколико играча тражи одлазак Жозеа Муриња. На састанку са Перезом два најутицајнија играча "Галактикоса" пренијели су ријечи играча из свлачионице. Шпански медији јављају да је незадовољство кулминирало, да су унутрашњи сукоби и несугласице достигли врхунац и да играчи захтијевају смјену тренера.
- Предсједниче, или Мурињо или ми - пренијела је "Марка" наводне ријечи два фудбалера Реала.
Капитен и његов замјеник саопштили су предсједнику да неколико играча тражи да напусте тим уколико Мурињо и послије завршетка сезоне буде тренер Реала.
Јуче се у медијима појавила и анкета навијача Реала који су у гласању за новог тренера Реала убједљиво највише гласова дали менаyеру Свонсија Михаелу Лаудрупу.
Голман Реала Икер Касиљас поломио је палац лијеве шаке током меча Купа краља са Валенсијом, а још се не зна колико ће због ове повреде морати да паузира.
- Касиљас је био на снимању у болници "Моралења Санитас" и потврђено је да је поломио палац лијеве шаке - наведено је у саопштењу клуба.
Чувар мреже Реала доживио је повреду када га је саиграч Алваро Арбелоа случајно ударио ногом приликом једне интервенције.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.