Модрић “пресудио” Барселони

Г.С.

Фудбалери Реал Мадрида савладали су Барселону у мечу 7. кола шпанске ЛаЛиге – 3:1 (1:1).

Реал је одиграо тактички перфектан меч и успио је да савлада највећег ривала у 245. “Ел Класику”.

Српски репрезентативац Лука Јовић није улазио у игру.

Већ у првих 10 минута видјели смо два гола.

Реал Мадрид је до предности дошао послије прве акције у петом минуту.

Пике је био веома лоше постављен, што је искористио Бензема и гурнуо је лопту у простор за Валвердеа.

Млади везиста је ушао у казнени простор, намјестио се и затресао мрежу Нета за вођство Реала.

Одговор је стигао послије само неколико минута.

Меси је феноменалном дугом лоптом пронашао Ђордија Албу, који са лијеве стране шаље оштру лопту на петерац, а Фати је рутински шаље иза леђа Куртое.

Барселона је изједначила у осмом минуту.

А онда је на сцену ступио Меси.

Прво је прошао двојицу играча, али није хтио да падне послије старта Каземира, већ је наставио и шутирао, а то је одбранио Куртоа.

Каземиро је на крају акције добио жути картон.

Затим је Бразилац уклизао Месију у казненом простору, послије још два фантастична дриблинга Месија, и показао је зашто је један од најбољих дефанзивних везиста свијета – старт над Месијем у казненом простору, са жутим картоном...

Меси је у 24. минуту невјероватном финтом избацио Рамоса, изашао на Куртоу, покушао са 5, 6 метара да погодио ближи угао десном ногом, али је то на сјајан начин одбранио Белгијанац.

Минут касније је Бензема са десет метара гађао слабо по земљи и по средини, што је лако неутралисао Нето.

До краја полувремена видјели смо пуно трчања и добрих потеза, али ниједну праву прилику.

Велику шансу у 55. минуту није искористио Кутињо.

Послије добре акције, Фати је послао центаршут на другу стативу, гдје је био усамљен Кутињо.

Главом је покушао да погоди уз стативу, али је то био велики промашај, пошто је лопта отишла поред гола.

А онда у 62. минуту Реал добија пенал.

Ленгле је на петерцу вукао Рамоса за дрес и судија је послије гледања снимка одлучио да додјели једанаестерац Реалу.

Рутински је Рамос погодио за ново вођство Реала.

Од примљеног гола, Барселона је константно нападала, а Реал се повукао и чекао контре.

Ушао је Модрић за Реал, Гризман за Барселону и озбиљно се закувало у посљедњих 15 минута.

Напади и шансе су се ређали, готово свака акција завршена је корнером за Барселону...

Ипак, на крају послкме контре Реал ставља тачку на меч у 90. минуту.

Стркмелац је био Лука Модрић, преноси Б92.