Младост до бодова са креча

Игор Станишић

Бијељина - Фудбалери Младости успјели су да у утакмици 26. кола савладају на свом терену екипу Витеза 2:0.

Утакмица која је одиграна у недјељу касно послијеподне остаће упамћена по томе што је премијерлигаш из Велике Обарске до бодова дошао погоцима са бијеле тачке.

Младост је повела у 39. минуту када је Лазар Зечевић изванредно упослио Срђана Савића којег је у казненом простору Витеза срушио Тони Ливаја. Арбитрар из Груда Антони Бандић без трунке двоумљења показао је на бијелу тачку. Сигуран реализатор био је Савић за вођство од 1:0.

У 69. минуту досуђен је једанаестерац за госте из Витеза пошто је у казненом простору Младости, Мирослав Јевтић направио прекршај над Аладином Исаковићем.  Одговорност на себе преузео је Армин Капетан, али је голман Младости, искусни Бојан Трипић прозрео његову намјеру и одбранио ударац играчу Витеза.

Тачка на ову утакмицу стављена је у 88. минуту када је судија Бандић по трећи пут показао на пенал. Александар Васић је био у одличној прилици али је на њега непрописно стартовао један од одбрамбених играча гостију. Сигуран са једанаест метара био је најбољи играч Младости, Драгиша Комарчевића за коначних 2:0.

- Моји играчи су оставили срце на терену и када немамо у неким тренуцима квалитет то надокнађујемо борбеношћу. Освајањем бодова против Витеза на кораку смо до опстанка у Премијерлиги лиги. Управо та борба за очување статуса ставила је велико бреме на играче тако да нису пружили очекивану партију какве смо пружали овога прољећа - казао је тренер Младости Душан Јеврић.

Стратег премијерлигаша из Велике Обарске истакао је да је опстанак на видику али да то још није завршена прича.

- Освојили смо велика три бода али до краја првенства имамо да одиграмо још четири тешке утакмице. Ништа није готово - закључио је Јеврић.

Фудбалере Младости наредне суботе очекује утакмица на Грбавици гдје ће одмјерити снаге са Жељезничаром.