Мирне мреже на мечу Славије и Младости

Горан Андрић

Фоча - Фудбалери Славије и Младости из Велике Обарске подијелили су бодове у деветом колу Премијер лиге БиХ одигравши сусрет без голова.

На мечу у Фочи, гдје "соколови" играју док им не буде реновиран стадион, у првом полувремену виђена је успаванка на терену.

Поред тога што су домаћи најављивали офанзивну игру, створили су свега двије полуприлике у првих 45 минута. Прво је Анел Салковић у 17. минуту добро шутирао са 16 метара, али је у посљедњем тренутку његов ударац изблокирао Немања Дабић. Десет минута касније Петар Митић је шутирао са 18 метара, док је лопта послије његовог шута отишла преко гола. Боље прилике имали су гости у посљедњих 15 минута првог дијела игре. У 30. минуту Александар Васић одиграо је повратну лопту за Срђана Савића, а овај је са петнаестак метара шутирао, док је голман Славије Младен Лучић сјајно интервенисао. Нову изгледну прилику гости су имали у 44. минуту када је Драгиша Комарчевић изашао очи у очи са голманом Славије, али је Лучић још једном био на висини задатка и отклонио опасност. У другом дијелу утакмице гости су имали добру прилику у 49. минуту преко Зорана Ђурића, који је шутирао из волеја са десетак метара да би Лучић поново био успјешан.

Након тога услиједио је период игре без већих узбуђења пред оба гола и играло се углавном на средини терена. У посљедњим минутама домаћи су имали двије прилике за постизање гола. Прво је у 88. минуту након прекида Младен Лемез добро шутирао главом са пет метара, а лопта је отишла мало преко гола. Потом је два минута касније Зоран Кокот из окрета добро шутирао, али је лопта отишла поред десне стативе голмана екипе из Велике Обарске Саше Мишића.

Резултати деветог кола

ЗЕНИЦА: Челик - Дрина 0:1 (Рустемовић 68)

САРАЈЕВО: Олимпик - Травник 3:0 (Ханџић 17, Брковић 19, 50)

ФОЧА: Славија - Младост 0:0.

МОСТАР: Зрињски - Вележ 2:0 (Црнов 34. пенал, Николић 48)

БИЈЕЉИНА: Радник - Борац 0:1 (Јовић 37)

САРАЈЕВО: Жељезничар - Звијезда 5:3 (Бучан 2, Вареа 5, Бајић 33, 76, 90 - Дољанчић 31, Исановић 49, Стојанов 63)

ВИТЕЗ: Витез - Слобода 3:1 (Капетан 40, Пињух 51, Смрико 88 - Сарић 56. пенал)

Парови десетог кола

У десетом колу Премијер лиге БиХ, које се игра у суботу и недјељу, 4. и 5. октобра, састају се: ЗВОРНИК: Дрина - Слобода, ГРАДАЧАЦ: Звијезда - Витез, БАЊАЛУКА: Борац - Жељезничар, МОСТАР: Вележ - Радник, БИЈЕЉИНА: Младост - Зрињски, САРАЈЕВО: Сарајево - Славија, ТРАВНИК: Травник - Широки Бријег, ЗЕНИЦА: Челик - Олимпик.

Листа стријелаца

5 голова: Вагнер (Широки Бријег), Брковић (Олимпик), Бајић (Жељезничар), Стојанов (Звијезда),

4 гола: Николић, Црнов (Зрињски), Пузигаћа (Сарајево),

3 гола: Кожуљ, Закарић (Широки Бријег), Радовановић, Мујкић (Слобода), Стокић (Борац), Рустемовић (Дрина), Кокот (Славија), Јусуфбашић (Травник), Хајдаровић (Вележ), Велкоски (Сарајево), Пињух (Витез), Бучан (Жељезничар),

2 гола: Садиковић, Томић, Турковић, Вареа (Жељезничар), Костић, Филиповић (Дрина), Говедарица, Салковић (Славија), Панџа, Нукић (Олимпик), Дабић (Младост), Субић (Борац), Обрадовић (Радник), Исановић (Звијезда), Дуљевић (Сарајево), Којић (Челик),

1 гол: Субашић, Гојак, Регоје, Соуза, Смајић, Мухаремовић, Ханџић (Олимпик), Хаурдић, Поповић, Благојевић, Јанковић, Зољ (Вележ), Адријано, Нухић, Зајмовић, Дудић, Мусић (Травник), Стојкић, Пехар, Симеуновић, Радуловић, Ђурић (Зрињски), Билбија, Тодоровић, Дуповац, Стојчев, Радовац (Сарајево), Ивановић, Вејновић, Продановић, Оглечевац (Славија), Ћорић, Брекало, Пехар, Иванковић (Широки Бријег), Костић, Грујић, Јовић (Борац), Јурчевић, Капетан, Смрико (Витез), Станић, Косорић, Мемија (Жељезничар), Мемишевић, Миловић (Радник), Комарчевић, Видић (Младост), Пезер, Дедић (Челик), Диата, Дољанчић, (Звијезда), Мујић, Сарић (Слобода), Ивановић (Дрина),

аутогол: Хоџурда (Славија), Бркић (Звијезда), Пејић (Вележ), Обрадовић (Радник).