Минималац Борца за “невјерне Томе”

Бањалука - Фудбалери Борца у 28. колу Премијер лиге БиХ забиљежили су минималну побједу од 1:0 над Звијездом из Градачца и тако ривалу уништили готово све снове да могу сачувати елитни статус.

Од самог почетка сусрета видјело се да су гости силно мотивисани да на Градском стадиону забиљеже побједу, којом би продужили наду у опстанак. Међутим, у 26. минуту Јоцо Стокић је одлично упослио Петра Илића, који је снажно шутирао. Голман Звијезде Селмир Бркић кратко је одбио лопту, која се од стативе одбила њему у наручје. Једини погодак на утакмици постигнут је у 62. минуту из пенала. Александар Субић је прошао по лијевој страни и одлично центрирао, а одбрамбени играч Звијезде Мехмедалија Човић је захватио лопту руком. Главни судија Емир Спахалић из Мостара показао је на бијелу тачку, а Човићу жути картон, који му је био други на утакмици, па је прије времена морао у свлачионицу. Сигуран са бијеле тачке био је Стокић и погодио за 1:0. Послије тога изабраници Недима Јусуфбеговића су покушали све да промијене резултат, али безуспјешно.

- Најважније је да смо побиједили и тако зачепили уста свим оним душебрижницима који су се посљедњих дана мотали око Градског стадиона и говорили да ћемо препустити бодове “фењерашу”. Свака част мојим играчима, јер је тешко играти против екипе која се бори за опстанак. Већ скоро 20 година без прекида сам у Борцу и могу да кажем да ова генерација “црвено-плавих” ради можда и у најтежим условима. И због тога им треба одати признање - нагласио је шеф стручног штаба Бањалучана Владо Јагодић.

У 29. колу Премијер лиге БиХ, које се игра у суботу, 23. маја, састају се:  БАЊАЛУКА: Борац - Дрина, ГРАДАЧАЦ: Звијезда - Вележ, ТУЗЛА: Слобода - Младост, ВИТЕЗ: Витез - Сарајево, САРАЈЕВО: Жељезничар - Травник, Радник - Челик, МОСТАР: Зрињски - Олимпик, ИСТОЧНО САРАЈЕВО: Славија - Широки Бријег.

Остали резултати

САРАЈЕВО: Олимпик - Славија 1:0 (Панџа 83), ЗЕНИЦА: Челик - Зрињски 0:0, САРАЈЕВО: Сарајево - Жељезничар 0:0.