Милош Теодосић - Још сам млад, уозбиљићу се

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Милош Теодосић - Још сам млад, уозбиљићу се

МОСКВA - Кошаркаш ЦСКA из Москве Милош Теодосић има кошарку у "малом прсту" и своје богато знање доказао је много пута, као и то да је играч за велике утакмице и да је лидер екипе.

Ипак, често је знао и да прописно изнервира све, натјера да му бројимо грешке и оштро га кривимо за неке лоше партије репрезентације. Познато је да је за креаторе игре посебно важно да сазру са годинама, како би смиреније и хладнокрвније носили велики терет на својим леђима и пружили максимум у свакој утакмици.

Тога је и свјестан плејмејкер "орлова" који не бјежи од улоге лидера и кад тројком са "пола терена" побјеђује Шпанију и кад ствари по репрезентацију не иду како би требало.

- Углавном је инстинкт пресудан. Уобичајено је за све плејмејкере да преузимају одговорност у кључним моментима утакмице. У таквој ситуацији не размишљате много о одлуци коју сте донели - рекао је Теодосић.

Најмлађи најкориснији играч Евролиге у историји и званично најбољи кошаркаш континента током 2010. године свјестан је да понекад претјера и да у брзини донесе погрешну одлуку.
- Свестан сам тога да понекад на терену изгледам као клинац јер се играм и уживам у кошарци, али знам да морам бити много озбиљнији. Ипак, још сам млад и има времена да одрастем - истакао је Теодосић.

Плејмејкер најуспјешније екипе овогодишњег циклуса Евролиге, московског ЦСКA, предводио је "армејце", уз капитена Србије Ненада Крстића, до перфектног скора послије првих десет мечева. Рођени Ваљевац сјетио се како се заљубио у кошарку у вријеме кад је шутирао на кош у свом насељу.
- Све је почело на кошу без мрежице испред зграде. Играо сам пре тога и фудбал, али сви су ми говорили да га се оканем и да сву пажњу посветим кошарци. Први велики корак у каријери направио сам селидбом у Београд, на даље школовање и тренирање - додао је Теодосић.

Послије једне сезоне у ФМП Железнику, па боравка у чачанском Борцу, вратио се међу "пантере" и за годину обезбиједио трансфер у Олимпијакос. Мјесто у тиму Пирејаца и већу минутажу зарадио је тежим путем, сјајним играма у репрезентацији на највишем нивоу. Током четири године у Грчкој играо је пред ватреном публиком и схватио колико је то тешко и колико то воли.

- Обожавам осећај када морам да останем миран у "лудим" ситуацијама, када ме носе адреналин и публика. То чини да се осећам сјајно. Још играм кошарку зато што је волим - закључио је Теодосић.

Евролига 

Милош Теодосић ове сезоне у најјачем европском такмичењу биљежи просјечно десет поена и шест скокова.
Московљани ће се у Топ 16 фази такмичити у групи Е, уз Aнадолу Ефес Душка Савановића, Галатасарај и Милошев бивши клуб Олимпијакос, у којем игра Марко Кешељ, а са клупе га предводи Душан Ивковић, један од најзаслужнијих тренера за Теодосићев вртоглави успјех.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.