Миљан Бајић тренер Лакташа: Рад и ред увијек дају резултате

БАЊАЛУКА - Тренер Лакташа Миљан Бајић био је презадовољан послије вриједне гостујуће побједе над Радником од 2:0 у судару два бивша премијерлигаша.

А како не би био када се зна да су Лакташи прошле сезоне играли Другу лиги Републике Српске, група запад, а њихов ривал из Бијељине био је члан елите БиХ. Међутим, то овог пута на терену није изгледало баш тако и головима Дејана Босанчића у 12. и Бојана Марковића у 20. минуту његови изабраници стигли су побједе, послије које су и даље задржали треће мјесто на табели.

- Одлично смо ушли у утакмицу и са два рана поготка ријешили питање побједника. Пореметило нас је искључење младог Давида Вуковића у 37. минуту, јер смо морали да вршимо измјену да бисмо на терену имали поново два играча до 21 године, али је на крају све добро испало - нагласио је Бајић.

Лакташи су ове сезоне право освјежење у шампионату Српске.

- У прошлом првенству то је била Омарска, сада смо ми. У нашим добрим резултатима нема много филозофије. Успјели смо у посљедњих годину и по да вриједним радом и великом дисциплином постигнемо много. Нисмо оптерећени борбом за највиши пласман, већ желимо да наставимо овако како смо и започели - наставио је Бајић.

Уз висок пласман на прволигашкој табели екипа добро гура и у куп такмичењима. У Купу БиХ су у осмини финала, а у Купу Српске већ у четвртфиналу.

- Жеља нам је да догурамо што даље, поготово у Купу Републике Српске. Надам се да ћемо у томе успјети и било би сјајно да ова генерација фудбалера Лакташа стигне до финала овог такмичења - додао је Бајић.

9. Жељезничар СТ       15      6        1        8        16:25 19

10. Дрина (З)                15      5        1        9        18:27          16

ЛАКТАШИ        2 (2)

Стријелци: 0:1 Босанчић у 12, 0:2 Марковић у 20. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 300.

Судија: Немања Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Гаврић, Лакић (Радник), Вуковић, Милић, Петковић (Лакташи).

Црвени картон: Давид Вуковић (Лакташи) у 37. минуту.

Играч утакмице: Дејан Босанчић (Лакташи) 7,5.

РАДНИК: Лакић 6,5, Јокић 6,5, Паранос 6,5 (од 79. минута Манојловић -), Дошло 6,5, Крстић 6,5 (од 46. минута Гаврић 6,5), Васић 6,5, Оџаклић 6,5 (од 46. минута Ковачевић 6,5), Срећковић 6,5, Малетић 6,5, Рашевић 6,5, Буразор 6,5. Тренер: Велибор Ђурић.

ЛАКТАШИ: Тадић 7, Милић 7, Амиџић 7, Остојић 7, Марковић 7,5 (од 40. минута Савановић 7), Шкорић 7 (од 68. минута Петковић -), Босанчић 7,5 (од 79. минута Милојевић -), Рунић 7, Дојчиновић 7, Бабић 7 (од 79. минута Комљеновић -), Д. Вуковић 5. Тренер: Миљан Бајић.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   1 (0)

ОМАРСКА                  2 (1)

Стријелци: 0:1 Јаћимовић у 33, 0:2 Растока у 83, 1:2 Ивић у 89. минуту.

Стадион: На Предграђу у Бањалуци.

Гледалаца: 120.

Судија: Данијел Перић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Саватић, Бајић (Жељезничар Спорт тим), Здјелар, Шунић, Јокић, Панић (Омарска).

Црвени картон: Ведран Панић (Омарска) у 63. минуту.

Играч утакмице: Огњен Јаћимовић (Омарска) 7,5.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 6,5, Коста 6,5 (од 46. минута Саватић 6,5), Сладојевић - (од 27. минута Бајић 6,5), Ђогић 6,5, Керезовић 6,5, Шупут 6,5, Ивић 7, Краљ 6,5, Јовандић 6,5, Калабић 6,5, Перт 6,5. Тренер: Асмир Авдукић.

ОМАРСКА: Јокић 7, Ратковић 7, Здјелар 7 (од 78. минута Да. Романић -), Растока 7,5, Панић 5, Граховац 7, Анђић 7 (од 43. минута Лајић 7), Стојнић 7, Шунић 7 (од 90. минута Крецељ -), Јаћимовић 7, Бановић 7. Тренер: Златко Јелисавац.

***

СЛОБОДА (МГ)         0 (0)

СЛОБОДА (НГ) 2 (0)

Стријелци: 0:1 Вејновић из пенала у 50, 0:2 Смајић у 82. минуту.

Стадион: “Луке” у Мркоњић Граду.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картони: Максимовић, Даниловић, Анђелић (Слобода, Мркоњић Град), Вејновић (Слобода, Нови Град).

Играч утакмице: Немања Вејновић (Слобода, Нови Град) 7,5.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Стјепановић 6,5, Даниловић 6,5, Зекановић 6,5, Ђукановић 6,5, Митрић 6,5 (од 84. минута Митрић -), Копривица 6,5, Анђелић 6,5, Живковић 6,5, Суљић 6,5 (од 84. минута Пушић -), Гаврић 6,5 (од 69. минута Вучковић -), Максимовић 6,5. Тренер: Дарко Малетић.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Чалаковић 7, Вејновић 7,5, Додиг 7, Самарџић 7, Крепалди 7, Рачић 7, Кесић 7 (од 46. минута Тиро 7), Фонтемаки 7, Салетовић 7, Смајић 7,5 (од 90+1. минута Бобај -), Алић 7. Тренер: Дарко Војводић.

***

СУТЈЕСКА        2 (1)

СЛАВИЈА 1 (0)

Стријелци: 1:0 Пљеваљчић у 30, 1:1 Асентић у 53, 2:1 Пљеваљчић у 68. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: В. Ивановић, Милутиновић, Пљеваљчић (Сутјеска), помоћни тренер Симић, Томић, Ерић (Славија).

Играч утакмице: Огњен Пљеваљчић (Сутјеска) 8.

СУТЈЕСКА: Пајевић 7, Ристановић 7, Дачевић 7 (од 83. минута Бонић -), Н. Мојовић 7,5, Секулић 7 (од 46. минута Рашевић 7,5), Милутиновић 7, В. Ивановић 7, Михајловић 7, Обреновић 7 (од 46. минута О. Мојовић 7), Пљеваљчић 8 (од 90+3. минута Ристовић -), Даниловић 7. Тренер: Миљан Радановић.

СЛАВИЈА: Сирћо 6,5, Дабић 6,5, Ђерић 6,5, Беширевић 6,5, Поповић 6,5, Мишовић 6,5, Авдаловић 6,5 (од 72. минута Богучанин -), Мандић 6,5 (од 80. минута Вучинић -), Асентић 7 (од 88. минута Л. Челан -), Ерић 6,5, Томић 6,5. Тренер: Бојан Регоје.

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    5 (2)

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

Стријелци: 1:0 Радаковић у 13, 2:0 Пауло у 31, 3:0 Демоњић у 61, 4:0 Радаковић у 68, 5:0 Д. Мармат из пенала у 90+1. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 250.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6,5.

Жути картон: Симић (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Стефан Радаковић (Рудар Приједор) 8.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић -, Цервос 7 (од 73. минута Перић -), Алибеговић 7, Пекија 7 (од 66. минута Кеита -), Радаковић 8, Д. Билбија 7, Демоњић 7,5 (од 73. минута Н. Мармат -), Пауло 7,5 (од 66. минута Делић -), Којић 7, М. Билбија 7 (од 56.  минута Марић 7), Д. Мармат 7,5. Тренер: Саша Керановић.

АЛФА МОДРИЧА: Тришић 5 (од 49. минута Ђурић 5), Пљеваљчић 5, Илић 5, Костадиновић 5 (од 64. минута Омерхоџић -), Јанковић 5, Нинковић 5, Симић 5, Лимић 5, Сајар 5 (од 46. минута Радић 5), Нишизаки 5, Фуртунато 5. Тренер: Бојан Магазин.

***

ЗВИЈЕЗДА 09              6 (2)

ПОДРИЊЕ (Ј)   0 (0)

Стријелци: 1:0 Којић у 32, 2:0 Јањић у 36, 3:0 Мујагић у 53, 4:0 Бокић у 79, 5:0 Матић у 88, 6:0 Матић у 89. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 100.

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Дујковић, Бокић (Звијезда 09), Божић, Марковић, Перковић, Брадарић (Подриње, Јања).

Играч утакмице: Којо Матић (Звијезда 09) 8.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић -, Јанковић 7, Јањић 7,5, Тешић 7, Ђурић 7, Ресић 7 (од 46. минута Стјепановић 7), Мујагић 7,5 (од 70. минута Живановић -), Дујковић 7 (од 46. минута Бокић 7,5), Зоћевић 7, Секуловић 7 (од 46. минута Тешић 7), Којић 7,5 (од 70. минута Матић 8). Тренер: Срђан Шушић.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шито 5, Томић 5 (од 67. минута Рачановић -), Брадарић 5, Јовановић 5 (од 80. минута Пантић -), Јахић 5 (од 80. минута Савић -), Митрашиновић 5, Божић 5 (од 69. минута Алић -), Ристић 5, Перковић 5, Перић 5 (од 67. минута Максимовић -), Марковић 5. Тренер: Миле Лазаревић.

***

ФАМОС    1 (0)

ТЕКСТИЛАЦ    2 (1)

Стријелци: 0:1 Рељић из пенала 37, 1:1 Мичић из пенала у 55, 1:2 Обрадов у 86. минуту.

Стадион “Бранислав Лубура - Бране” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 150.

Судија: Стефан Бокић (Билећа) 6,5.

Жути картони: Радовић, Шкрба, Кокот, Јоловић (Фамос), Симић, Дуспара (Текстилац).

Играч утакмице: Огњен Обрадов (Текстилац) 7.

ФАМОС: М. Терзић 6, Дракул 6, Шкрба 6, Мичић 6,5, Вранешић 6 (од 67. минута У. Ковачевић -), Блажић 6,5, Радовић 6, Јоловић 6 (од 88. минута Видаковић -) Кокот 6,5, Минић 6, Лаловић 6 (од 88. минута Томашевић -). Тренер: Владимир Дрињак.

ТЕКСТИЛАЦ: Симић 6,5, Пешевић 6,5, Јоловић 7, Ђуричић 6,5, Брковић 6,5 (од 67. минута Ћалић -), Дуспара 6,5 (од 65. минута Миљановић -), Кушљић 6,5, Башић 6,5 (од  79. минута Лејић -), Игњић 6,5, Рељић 7 (од 79. минута Обрадов 7), Зељковић 6,5. Тренер: Огњен Короман.

***

ДРИНА (З)          2 (1)

КОЗАРА    1 (1)

Стријелци: 0:1 Малбашић из пенала у 25, 1:1 Благојевић у 43, 2:1 Станишић у 54. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Гледалаца: 200.

Судија: Велимир Дринић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Тврдишић, Васић (Дрина, З), Шћекић (Козара).

Играч утакмице: Никола Станишић (Дрина, З) 7.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 6,5, Ерић 6,5, Благојевић 7 (од 69. минута Шарчевић -), Мазић 6,5, Сушић 6,5 (од 71. минута Алић -), Васић 6,5, Милошевић 6,5, Тврдишић 6,5, Ћулум 6,5, Станишић 7, Беатовић 6,5 (од 77. минута Марковић -). Тренер: Миодраг Јевтић.

КОЗАРА: Глишић 6, Шћекић 6, Вељкић 6, Благојевић 6 (од 61. минута Матић -), Раца 6, Малбашић 6,5, Деспотовић 6,5, Комленић 6 (од 61. минута Илић -), Поповић 6 (од 86. минута Дакић -), Пепић 6, Торлаковић 6 (од 86. минута Плиего -). Тренер: Саша Крупљанин.

***

ЉУБИЋ    0 (0)

КРУПА      2 (1)

Стријелци: 0:1 Лељи у 40, 0:2 Ђекић у 66. минуту.

Стадион: “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5.

Жути картони: А. Жижак (Љубић), Ристановић, Крнета, Дамјановић, Л. Бабић (Крупа).

Играч утакмице: Слободан Ђекић (Крупа) 7,5.

ЉУБИЋ: Митровић 6, Радаковић 6,5, Б. Жижак 6,5, Јагодић 6, Џомбић 6, Милановић 6 (од 82. минута Ћетојевић -), А. Жижак 6,5, Субић 6,5 (од 71. минута Југовић -), Чудић 6 (од 71. минута Граховац -), Видовић 6 (од 82. минута Тодорић -), Мишић 6. Тренер: Милан Станивуковић.

КРУПА: Дамјановић 7, Бубић 7, Реџић 7, Перовић 7 (од 80. минута Хаџић -), Л. Бабић 7, Ђекић 7,5, Челар 7 (од 46. минута Ђуричин 7), Мрзић 7 (од 80. минута Крнета -), Лељи 7,5, Петровић 7 (од 87. минута Нухановић -), Ристановић 7. Тренер: Владимир Илић.