Меси загорчао Гвардиоли повратак на Ноу Камп

Б92

Хет-трикови Лионела Месија и Месута Езила, голеаде Барселоне, Арсенала и Бајерна, те пораз Наполија, обиљежили су мечеве трећег кола ЛШ у групама А, Б, Ц, и Д.

Меси је са три гола предводио Барселону у убједљивој побједи над Манчестер Ситијем са 4:0, на повратку бившег тренера Пепа Гвардиоле на Ноу Камп.

Езил је постигао посљедња три гола Арсенала у импресивној побједи над Лудогорецом од 6:0, док је Бајерн са 4:1 лако надиграо ПСВ у Минхену.

Лако до нових бодова стигао је и Пари Сен Жермен са 3:0 против Базела, док је изненађење вечери приредио Бешикташ који је са два гола Винсента Абубакара савладао Наполи 3:2 на Сан Паолу.

У другом мечу у њиховој групи Бенфика је рутински надиграла Динамо у Кијеву 2:0, док је идентичним резултатом Борусија Менхенгладбах славила у Глазгову, сломивши Селтик средином другог полувремена.

Најмање голова виђено је у Русији, гдје је Атлетико Мадрид поготком Јаника Фереира-Караска савладао Ростов минималним резултатом.

Група А: "Шестица" Арсенала, ПСЖ прати

Арсенал и ПСЖ настављају трку у двоје у овој групи. "Тобџије" су се распуцале против Лудогореца и најавили занимљиву јесен на Емиратима. Већ у првом полувремену је тим из Лондона најавио побједу погоцима Санчеса, који је обрукао одбрану бугарског шампиона, те Волкота који наставља да блиста, да би госте са три гола у низу у другом дијелу дотукао Езил.

ПСЖ је рутински стигао до друге побједе, у лаганом ритму против Базела. Гости су одолијевали до финиша првог полувремена када је Анхел ди Марија "пробио лед" и преломио меч. У другом дијелу "свеци" су само оверили тријумф погоцима Лукаса Муре и Единсона Каванија, који је реализовао пенал у надокнади времена.

Група Б: Бешикташ закомпликовао ствари

Бешикташ је неочекивано славио у Италији и закомпликовао ситуацију у групи. Турски тим је славио против Наполија иако је домаћин два пута успијевао да се врати из заостатка и промаши пенал, а на 2:2 је Габијадинију поништрен гол "маказицама" због офсајда. Турци су одиграли фантастично, а огромна три бода им је донио Камерунац Винсент Абубакар три минута прије краја, након проигравања Рикарда Кварежме.

Бенфика је искористила пораз Наполија и укључила се у игру за пласман у осмину финала побједом у Кијеву. Португалци су већ у десетом нинуту повели преко Салвија, домаћин је у наставку јурио изједначење, али је тим из Лисабона у десетом минуту другог дијела игре преко Сервија запечатио меч.

Група Ц: Меси хет-триком дочекао Пепа

Меч вечери одигран је у Барселони, али су у спектаклу уживали само Каталонци. Предвођени Лионелом Месијем декласирали су Манчестер Сити и показали Пепу Гвардиоли да се неће тако лако примити његов пелцер и у Енглеској. Меси је донио вођство Барси у 17. минуту када је заобишао Клаудија Брава након гужве у казненом простору.

"Грађани" су могли до изједначења у финишу полувремена, али нас је пречка оставила да се питамо шта би било кад би било да је Гиндоан тада погодио мрежу. Пут Барси ка 13. тријумфу код куће у низу у ЛШ отворио је доскорашњи голман Браво, који је због играња руком ван казненог простора искључен већ у 53. минуту.

Домаћин је то знао да казни, у распону од осам минута средином другог полувремена Меси је са још два гола рјешио меч. У самој завршници Нејмар промашује пенал, али убрзо успијева да се искупи и да дотуче госте из Премијер лиге.

У окршају два тима који ће се вјероватно борити само за пласман у Лигу Европе, Борусија Менхенгладбах је остварила велику побједу над Селтиком у Глазгову. Ветеран Коло Туре неће лако спавати наредних дана, јер су послије његових киксева Штиндл и Хан донијели побједу "колтовима".

Група Д: Атлетико обожава 1:0

Атлетико је наставио у свом ритму ове сезоне у ЛШ, трећи меч, трећа побједа, трећи пут са 1:0. Након ПСВ-а и Бајерна, пао је и незгодни Ростов. Јаник Фереира-Караско је пола сата прије краја пронашао рупу у одбрани руског тима и донио огромна три бода "јорганџијама", које би већ у слиједећем колу могле да овјере осмину финала такмичења.

Корак ка другој фази направио је и Бајерн који није имао много проблема са ПСВ-ом. Головима Милера и Кимиха у првих 20 минута су утрли себи пут ка три бода, Нарсинг у финишу полувремена враћа госте у игру, али Левандовски и Робен у посљедњих пола сата стављају тачку на меч.