Манчестер Јунајтед након два мјесеца славио код куће, на Олд Трафорду пао Брајтон

Агенције

МАНЧЕСТЕР - Манчестер Јунајтед је коначно након скоро два мјесеца уписао побједу код куће у енглеском Премиершипу. На Олд Трафорду је гостовао Брајтон, а Црвени ђаволи су славили резултатом 3:1.

Посљедњу побједу у домаћем првенству Јунајтед је уписао 14. септембра против Лестера (1:0), а да ће се данас радовати домаћи навијачи наговијестио је Переира поготком у 17. минути. У 19. минути Пропер је постигао аутогол и на семафору је стајало 2:0.

Данк је у 64. минути смањио на 2:1, али је само двије минуте касније Рашфорд закуцао лопту од пречку за 3:1.

Побједа Јунајтед је могла бити и много увјерљивија, но Рашфорд се неколико пута обрукао. Највећи промашај нападач Јунајтеда је имао у 68. минути када је након сјајне асистенције Џејмса из петерца промашио празан гол.

У истом термину данас је одигран сусрет између Волверхемптона и Астон Виле, а домаћа екипа је славила резултатом 2:1 (Невес 41., Хименез 84. - Трезеге 90+2.).

Посљедњи сусрет 12. кола почео је у 17:30 сати ,  на Енфилду, између Ливерпула и Манчестер Ситија.