Ливерпул бољи од Ситија у мору контроверзних одлука

Агенције

Фудбалери Ливерпула савладали су на Енфилд роуду Манчестер сити са 3:1 (2:0), у посљедњем мечу 12. кола Премијер лиге.

“Дерби над дербијима” како га је назвала острвска штампа, заслужено је припао “редсима”.

У току већег дијела меча актуелни првак Европе је доминирао, стварао шансе, док су “грађани” само у посљдњих десетак минута били бољи ривал на терену.

Овим тријумфом, водећи Ливерпул је повећао предност у односу на најближе пратиоце и направио велики корак ка шампионској титули на коју чекају од 1990. године.

Голове за домаће постигли су Фабињо, Салах и Мане, док је утјешни погодак за Манчестер сити дјело је Бернарда Силве.

Пеп Гвардиола након овог меча неће бити задовољан блиједим издањем својих изабраника, а “прелазну” оцену од њега неће добити ни судија Мајкл Оливер.

О спорној ситуацији из 5. минута доста ће се причати. Лопта је у шеснаестерцу домаћих у руку погодила Трента Александра-Арнолда, да би само минут касније Фабињо феноменалним ударцем донио предност Ливерпулу.

Блицкриг “редса” комплетиран је у 13. минуту, када је идеалан центаршут Робертсона у гол претворио Мохамед Салах.

Гости су покушавали да се врате, а у томе им је “одмогао” судија Мајкл Оливер. Прво је у 65. минуту оборен Стерлинг, да би исти играч нешто касније поново лоптом погодио у руку Арнолда, али судија је на обије ситуације остао “нијем”.

До утјешног поготка “грађани” су дошли у 78. минуту преко Бернарда Силве. Пре гола Португалца, Фабињо је рекламирао да је оборен, међутим, није ништа свирано, па су гости успјели да смање предност Ливерпула.

Неколико солидних прилика нису искористили нешто касније Габријел Жезус и Кајл Вокер, па је меч завршен резултатом 3:1.

У наредном колу, након репрезентативне паузе, Ливерпул гостује Кристал Паласу, док Манчестер сити дочекује Челси.