Лига Шампиона: Зенит и Порто близу групне фазе

Б92

Фудбалери Зенита и Порта направили су најбољи посао у мечевима плеј-офа за Лигу шампиона одиграним у сриједу увече.

Зенит је славио у Белгији против Стандарда са 1:0, а истим резултатом Порто је побједио Лил у Француској.

Преостала три дуела, Олборг – АПОЕЛ, Марибор – Селтик и Слован БАТЕ завршени су идентичним резултатом – 1:1.

Гости су повели у 44. минуту аутоголом Јаблонског, а 10 минута прије краја наду Словану пред реванш дао је Витек који је поставио коначан резултат.

Дерби је одигран у Лилу гдје је Порто ипак показао да је озбиљнији тим од домаћина. Једини гол на утакмици постигао је Ерера пола сата прије краја након покушаја Мартинеса и одбране голмана Лила.

Дуел између Олборга и АПОЕЛ-а завршен је без побједника. Томасен је у 16. минуту донио предност домаћем саставу, а Оливеира је у деветом минуту другог дијела изједначио и ставио Кипране у добру позицију пред реванш.

На утакмици Марибор – Селтик све вриједно пажње виђено је у првих 15 минута. МекГрегор је у шестом минуту донео вођство Селтику, а осам минута касније Бохар је изједначио, па ће реванш у Глазгову бити веома занимљив.

Близу пласмана у групну фазу је Зенит који је славио у Лијежу са 1:0 голом Шатова.