Лига Европе: Јунајтед разигран, блистао Погба

Агенције

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су Фенербахче са 4:1, у дуелу 3. кола Лиге Европе.

Екипа Жозеа Муриња одиграла је напокон одличан меч, па гости из турске нису имали шансу на Олд Трафорду.

Био је то и повратак у Манчестер Робина ван Персија који је сада први нападач Фенера, а меч је ипак обиљежио најскупљи фудбалер у историји фудбала Пол Погба.

Француски фудбалер одиграо је веома добро на средини терен, а уз то је стигао и да постигне два гола. Јунајтед је притиснуо госте од самог старта, а до предности је дошао са пенала.

Прво је у 31. минуту Погба погодио са ’бијеле тачке’, а три минута касније пенал је изнудио и Марсијал који је сам преузео одговорност за 2:0. Већ на полувремену је било јасно да бодови остају у Манчестеру пошто је у 45. минуту погба послије додавања Лингарда постигао свој други, а трећи гол Јунајтеда.

У наставку је опао ритам, а у 48. минуту Џеси Лингард је на асистенцију Рунија повећао на 4:0. Мурињо је на овом мечу одмарао Златана Ибрахимовића пошто екипу за викенд очекује велики дерби против Челсија.

Коначан резултат седм минут прије краја поставио је управо Ван Перси који је добио велики аплауз на Олд Трафорду. Холанђанину је аплаудирао и легендарни Алекс Фергусон.

Јунајтед сада има шест бодова у А групи и дели прву позицију са Фејнордом. Холандски тим побједио је Зорју са минималних 1:0 голом Јоргенсена у наставку меча. Фенер је остао на четири бода, а Зорја има бод.

Група А:

Фејнорд – Зорја 1:0
Јоргенсен 55
Манчестер јунајтед – Фенербахче 4:1
Погба 31п, 45, Марсијал 34п, Лингард 48 - Ван Перси 84

Табела: Фејнорд 6, Манчестер јунајтед 6, Фенербахче 4, Зорја 1

У Б групи Олимпијакос је лако побједио Астану са 4:1. Голове су постигли Фигеирас, Елионуси и Себа (2), а на другој страни погодио је Кабананга. Лука Миливојевић одиграо је цио меч у домаћем саставу.

У другом мечу екипа Јанг Бојса побједила је АПОЕЛ после преокрета головима Ороа, па је ситуација закомпликована у овој групи. Олимпијакос и АПОЕЛ имају по 6 бодова, а Јанг Бојс четири.

Група Б:

Олимпијакос – Астана 4:1
Фигеирас 25, Елионуси 32, Себа 34, 65 - Кабананга 54
Јанг Бојс – АПОЕЛ 3:1
Оро 18, 54, 82п - Ефрем 14

Табела: АПОЕЛ 6, Олимпијакос 6, Јанг бојс 4, Астана 1

Мајнц и Андерлехт одиграли су нерешено 1:1 у Ц групи. Мали је у 10. минуту довео домаћина до предности, а Теодорчик је у наставку обезбједио бод белгијској екипи. Обије екипе имају сада по 5 бодова, а исто толико има и Сент Етјен који је савладао Кабалу са 1:0 аутоголом Рикардиња у 70. минуту.

Група Ц:

Мајнц – Андерлехт 1:1
Мали 10п - Теодорчик 65
Сент Етјен – Кабала 1:0
Рикардињо 70аг

Табела: Мајнц 5, Андерлехт 5, Сент Етјен 5, Габала 0

Велики корак ка проласку групе направио је Зенит који у групи Д има максимланих 9 бодова послије понеде против Дандалка у гостима. Домаћин је повео голом Бенсона, а преокрет су донијели Марк и Ђулијано.

Дандалк је остао на 4 бода, а Макаби је сада трећи са 3. Израелска екипа савладала је АЗ у Холандији са 2:1, а на голу тима из Тел Авива стајао је Предраг Рајковић.

Група Д:

АЗ – Макаби 1:2
Мухрен 73 - Скарионе 24, Голаса 82
Дандалк – Зенит 1:2
Бенсон 52 - Мак 71, Ђулијано 77

Табела: Зенит 9, Дандалк 4, Макаби 3, АЗ 1

Велики кикс је у групи Е направила Рома која је водила са 3:1 против Аустрије, али је на крају освојила само бод. Ел Шараво је донио преокрет Римљанима, Флоренци је погодио за 3:1, али су Прокоп у 82. и Кајоде у 84. обезбједили бод гостима. Един Џеко је ушао у 81. минуту, али није успио да донесе побједу свом тиму.

Рома и Аустрлија имају по 5 бодова, а треће мјесто на табели припада Астри која је побједила Викторију у Плзењу са 2:1.

Група Е:

Рома – Аустрија 3:3
Ел Шарави 19, 33, Флоренци 69 - Холцхаусер 16, Прокоп 82, Кајоде 84
Викторија – Астра 1:2
Хорава 86 - Алибец 41, Хорава 64аг

Табела: Рома 5, Аустрија 5, Астра 3, Викторија 2

У групи Ф Генк је надиграо Атлетик Билбао са 2:0 и први је на табели са 6 бодова, поштио су у преосталом мечу Рапид и Сасуоло одиграли неријешено 1:1.