Легендарни фудбалер Предраг Мијатовић: Увијек ће ме бољети пенал против Холандије

Душан Репија
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Легендарни фудбалер Предраг Мијатовић: Увијек ће ме бољети пенал против Холандије

Бањалука - Иако не бих ништа мијењао у својој каријери, јер мислим да сам имао логичан, прави пут, сваки фудбалер би желио да промијени неки тренутак који га боли. За мене је то промашен пенал против Холандије 1998. године у осмини финала Свјетског првенства.

Рекао је ово некада један од најбољих фудбалера свијета Предраг Мијатовић, специјални гост на манифестацији Дани фудбала, која је јуче одржана у Бањалуци.

- Чињеница је да ми је те године за "длаку" измакла и "Златна лопта" јер сам заузео друго мјесто. Било је много сјајних момената, било је и оних мање сјајних, тако да ништа не бих мијењао. Да сада почињем, све бих урадио исто, само не вјерујем да бих направио овакву каријеру. Сада је много теже, много компликованије, фудбал је много бржи - рекао је Мијатовић.

Звијезда Будућности, Партизана, Валенсије, Реала, Фјорентине и Левантеа упоредио је златну медаљу "орлића" на Новом Зеланду 2015. године, који су поновили резултат његове генерације, чувених "чилеанаца" из 1987. године, али је уочио и један хендикеп ове шампионске генерације.

- То је невјероватан успјех, ни јавност, а вјерујем ни фудбалери сами нису схватили шта су направили. Нажалост, момци имају мали хендикеп, јер се не такмиче у јакој лиги, зато што лиге бивше Југославије нису толико квалитетне да би се развијали на прави начин. Ми смо послије 1987. године имали срећу да "закачимо" неколико сезона у лиги старе Југославије и касније смо без проблема могли да се адаптирамо на било коју лигу - рекао је Мијатовић.

Претходних дана у медијима се појавила вијест да ће некада одлични нападач постати потпредсједник Палерма и практично први сарадник Маурисија Зампаринија, човјека који је до сада смијенио на десетине тренера, али и човјека који зна да направи посао купујући младе играче, на којима касније заради милионе.

- Зампарини је човјек који разумије фудбал на прави начин. Велики је ентузијаста и жели да његов клуб у скорије вријеме уради пројекат, те направи искорак. Упознали смо се преко заједничког пријатеља, постали веома добри, а иако још увијек нисам у клубу, причамо, договарамо се, и ја му на неки начин помажем да се приближимо прављењу пројекта који би требало да испуни његову жељу. Не искључујем могућност да  ускоро, највјероватније на крају године, преузмем неку функцију у клубу - истакао је Мијатовић и одбацио могућност да би могао да се врати у фотељу спортског директора Реала.

Провлачила се и прича да ће Мијатовић постати први човјек Партизана и помоћи посрнулом гиганту да се врати на стазе успјеха.

- Велики сам партизановац, много дугујем том клубу и желио бих и волио да помогнем. Ипак, таква функција изискује посвећеност 24 часа дневно. Живим у Мадриду, имам породицу коју не могу да оставим и да се толико посветим било којем клубу. Мислим да у Србији има много људи који могу да помогну и који су спремни да се ухвате у коштац са проблемима - закључио је Мијатовић.

Тумбаковић

Предраг Мијатовић вјерује да је избор Љубише Тумбаковића на мјесто селектора Србије право рјешење.

- Дејан Савићевић је направио прави потез, имао сам прилику да радим са Тумбаковићем, сада смо велики пријатељи. Наравно, ништа не може преко ноћи, као што то очекује народ на овом поднебљу, то најбоље знамо ми који смо у фудбалу дуго. Потребно је вријеме, мир, стрпљење и да се размишља о пројекту на дуже стазе - рекао је Мијатовић.

Србија

Легендарни фудбалер вјерује да ће репрезентација Србије ускоро играти важну улогу у Европи и свијету.

- Србија има инфраструктуру, одличне млађе категорије и све добро функционише на нижем нивоу. Што се тиче А селекције, не иде како треба и неке стари треба промијенити. Евидентно је да има талента, треба направити прави избор селектора и посложити ствари како би се могао очекивати успјех. Лично сам оптимиста и вјерујем да ће Србија врло брзо имати репрезентацију која ће се такмичити на прави начин - рекао је Мијатовић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.