Фото: Кошаркаши Дервенте: Од јесени у елити
ДЕРВЕНТA - Дервентска прволигашка породица, уз рукометаше, одбојкашице и куглаше, добила је још једног члана - кошаркашки клуб.
Послије првог мјеста у оквиру Друге лиге центар, дервентски кошаркаши заузели су друго мјесто у доигравању за попуну Прве лиге, које је било довољно за статус прволигаша. Пехар намијењен прваку Друге лиге члан Предсједништва Кошаркашког савеза РС Мишо Плавшић на пригодној свечаности уручио је капитену Влади Пашићу.
- Дервента је изузетно добро организован клуб и право је задовољство сарађивати са руководством овог клуба. Од самог формирања и његовог укључивања у такмичарски процес била је очигледна жеља да се напредује, и у организационом и у резултатском смислу. С ријечи се прешло на дјела и агилно руководство је слагало коцкице побједничког мозаика. Због тога никакво изненађење не представља чињеница да је Дервента освојила прво мјесто - рекао је Плавшић, честитајући дервентском клубу.
Сезона која је недавно завршена је била трећа за дервентске кошаркаше, а прво мјесто освојено је испред Теслића, екипе која је била најозбиљнији ривал на врху табеле. Скор од 17 побједа и само једног пораза, управо од Теслића, довољно говори о супериорности дервентске екипе.
Током већег дијела првенства на челу стручног штаба је био Зоран Вуковић, који се пред почетак првенства преселио с паркета на клупу. Руководство клуба је, и поред несумњиво одличних резултата, неколико кола прије краја ипак донијело одлуку о смјени, па је ангажован Енвер Вејзовић.
- Да би опстали у прволигашком друштву сасвим је сигурно да морамо да задржимо досадашњи играчки кадар, те да ангажујемо још најмање два играча, како бисмо појачали конкуренцију на позицијама центра и крила, те проширили круг оних који могу равноправно да се носе с противницима у Првој лиги. Осим играча руководство клуба мора, наравно, да се ангажује на проналажењу нових извора финансирања, пошто смо свјесни да су трошкови у Првој лиги много виши - рекао је предсједник клуба Зоран Aничић.
С кошаркашима су се на свечаности организованој поводом освајања првог мјеста и уручивања трофеја, дружили и представници других дервентских спортских колектива, те замјеник начелника општине, као и велики број ентузијаста који својим радом подижу квалитет функционисања клуба.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.