ККИ Врбас стартује у НЛБ лиги: Поход ка одбрани круне

ГС
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: ККИ Врбас стартује у НЛБ лиги: Поход ка одбрани круне

БАЊАЛУКА - Кошаркашки клуб инвалида Врбас окреће се обавезама у Wхеел НЛБ лиги, након што је без пораза окончао први дио сезоне у Премијер лиги БиХ.

Бањалучани у нову борбу крећу 26. јануара када ће на турниру у Загребу одиграти два сусрета. Њихов први противник биће неугодна репрезентација Словеније, док ће истог дана за другог ривала имати старог знанца из Премијер лиге, екипу Уна Сана из Бихаћа.

- Сигурно је да наш тим чекају двије изузетне тешке утакмице. Словенци имају доста добру екипу која спада међу фаворите за освајање регионалног такмичења. Наравно и наш ривал из Бихаћа има своју рачуницу, неће ни са њима бити лако, али и поред тога ми се надамо да ћемо забиљежити обје побједе на старту нове сезоне у овом еминентном такмичењу - ријечи су предсједника Врбаса Маринка Умичевића.

Мали проблем актуелним шампионима представља чињеница што је тренутно првенствена пауза у Лиги БиХ, те ће им у Загребу бити први мечеви у текућој години.

- Екипа вриједно тренира и искрено се надамо да ће потпуно спремно дочекати изазове у регионалном такмичењу. Бранимо шампионски пехар којег смо до сада освајали осам пута и ми и овог пута желимо да се домогнемо још једног побједничког трофеја. Вјерујем у стручни штаб са Бојаном Бајићем на челу као и у играче које на терену као капитен предводи Биљана Недић, те са пуно оптимизма могу рећи да ћемо и даље остати на шампионском постољу - додао је Умичевић.

Напоменуо је како и даље имају проблема са недостатком спортских колица те да је задовољан што је на жријебању Бојан Бркић извучен за нова колица која ће му бити додијељена на овогодишњој завршници.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.