Фото: Како Новак може до броја један?
Новак Ђоковић моћи ће да се врати на чело ATP листе до краја 2013. само ако тријумфује у свим преосталим мечевима, а Рафаел Надал оствари највише једну побjеду.
Ђоковићев заостатак у односу на Надала тренутно износи 1.420 бодова, и уколико Шпанац оствари барем једну побjеду на завршном Мастерсу сезоне у Лондону, Новак неће моћи да га престигне већ слиједеће недеље. Међутим, српски тенисер има прилику да додатне бодове освоји у финалу Дејвис купа, од 15. до 17. новембра, када Србија дочекује Чешку.
То уједно значи да ће Шпанац уколико дође до два тријумфа у престоници Велике Британије дефинитивно ће и осигурати прво мјесто на крају 2013. То ће Надалу поћи за руком чак и ако Новак оствари свих пет тријумфа у Лондону и освоји Дејвис куп са националним тимом Србије.
До краја године Ђоковић би могао да освоји укупно 1.725 бодова ако тријумфује у свим предстојећим мечевима, али и српски тим освоји елитно такмичење.
У Лондону се за сваку побједу у групној фази добија по 200 бодова, тријумф у полуфиналу доноси 400, а титула додатних 500 бодова. У Дејвис купу за сваки тријумф следује по 75 бодова, али у случају да Новак оствари оба тријумфа, за седам побједа ове сезоне освојио би 225 бодова. Све то указује да Новак мора да има савршен низ, али и да Надал оствари изненађујуће лош пласман у Лондону да би дошло до смјене на трону.
Ђоковић први меч у Лондону игра у уторак од 21 час са Швајцарцем Роџером Федерером, док се Надал од 15 часова истог дана састаје са сународником Давидом Ферером. Ђоковић је у групи и са Хуаном Мартином дел Потром и Ришаром Гаскеом, док ће Надалови преостали противници бити Томаш Бердих и Станислас Вавринка.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.