Јуве добио Реал, проклетство траје?

Б92

Фудбалери Јувентуса савладали су Реал Мадрид у првом мечу првог полуфиналног пара Лиге шампиона – 2:1 (1:1).

Други полуфинални дуел на програму је у сриједу у традиционалном термину у Каталонији, када на Барселонином Ноу Кампу гостује минхенски Бајерн.

Дуел пред 41.000 навијача на 'Јувентус Арени' у Торину ријешио је Карлос Тевес из пенала у 58. минуту. Претходно је Алваро Мората, иначе дијете Реала, довео домаћина у вођство већ у осмом минуту, али је Кристијано Роналдо 19 минута касније поравнао резултат.

У посљедњих девет наварата када је мадридски Реал гостовао Јувентусу у Торину забиљежио је само једну побједу, док актуелни шампион Европе у чак седам узастопних дуела нокаут фазе, од средине осамедесетих, није славио против Италијана – три пута је управо Јувентус био успјешнији, два пута Милан и по једном Рома и Торино.

С друге стране, Масимилијано Алегрију се исплатио агресивнији и офанзивнији приступ, пошто су његови момци одиграли сјајан меч, иако добар диео јавности није доводио побједу гостију у питање. Кључну улогу одиграо је маестрални Карлос Тевес – најприје је његов шут довео до првог поготка, затим и незаустављивим трком натјерао Данија Карвахала да га обори, а онда хладнокрвно послао лопту по средини гола за делиријум у Торину.

Други пут у историји ЛШ (уз сезону 2012/13), откад је 1992. године промијењен формат, сви учесници полуфиналних дуела имају барем по једну титулу првака Европе.

Реванш сусрети на програму су слиједеће недјеље, а велико финале игра се у Берлину шестог јуна.