Јелен суперлига Србије, шесто коло: Шкулетић чува прво мјесто

Агенције

БЕОГРАД - У посљедњој утакмици шестог кола београдски Партизан је као гост побиједио Раднички 1923 из Крагујевца са 3:0.

Стријелац прва два гола био је Петар Шкулетић. Прво је у 10. минуту успјешно реализовао једанаестерац, да би седам минута касније повисио на 2:0. Коначан резултат поставио је Саша Илић у 89. минуту.

С друге стране, Црвена звезда се опоравила након кикса у прошлом колу када је ремизирала са Напретком 0:0. Славила је 2:0 против Новог Пазара, а оба поготка постигао је нападач Ђорђе Ракић. Занимљиво је да "црвено-бијели" до сада ове сезоне нису примили ниједан погодак, а велике заслуге за то иду младом голману Предрагу Рајковићу. Тренер екипе Ненад Лалатовић био је срећан због тријумфа, али није потпуно задовољан игром.

- Задовољан сам победом и резултатом. Нисмо играли на нивоу на коме очекујем да будемо, међутим, у тиму има неколико играча који нису прошли припреме и сматрам да смо у овом тренутку пружили максимум. Пре почетка сезоне мало ко је очекивао да у шест утакмица имамо пет победа и реми, и то без примљеног гола. Сматрам да је овај резултат премашио очекивања и поносан сам на своје играче - рекао је Лалатовић.

Резултати: ОФК Београд - Вождовац 1:0 (Вуковић 90. пенал), Јагодина - Напредак 1:1 (Леповић 18 - Јаничић 72), Раднички (Н) - Рад 3:0 (Ђилас 54, Ђорђевић 76, Попара 90), Младост - Борац  2:1 (Фрајдеј 30, Зоњић 35 - Ђенић 56), Црвена звезда - Нови Пазар 2:0 (Ракић 14, 54), Чукарички - Доњи Срем 1:1 (Миросављевић 75 - Бељић 43. пенал), Војводина - Спартак 5:2 (Аливодић 16, Гаћиновић 21, Полетановић 52, Веселиновић 56. пенал, 85 - Торбица 67, Максимовић 87), Раднички 1923 - Партизан 0:3 (Шкулетић 10. пенал, 17, Илић 89).