Фото: Извучени такмичарски бројеви Прве фудбалске лиге РС
БAЊA ВРУЋИЦA - Први меч баража за попуну Прве фудбалске лиге Републике Српске биће одигран у суботу, 31. јула, у Палама, са почетком у 17.30 часова, а реванш је седам дана касније у Јањи у исто вријеме.
За посљедње мјесто у Српској елити играће Романија и Подриње, одлучио је Извршни одбор ФС Републике Српске послије одустајања Напретка из Доњег Шепка због лоше финансијске ситуације у клубу.
На Конференцији клубова, која је у суботу одржана у хотелу "Кардиал" у Бањи Врућици, извучени су и такмичарски бројеви за сезону 2010/11. Жријеб је био полудиригован.
- На захтјев Радника, овај клуб смо одвојили од побједника баража Романија - Подриње, БСК је тражио да у првој утакмици гостује, а Младост да буде домаћин. Било је ту још неких захтјева. Свим клубовима смо изашли у сусрет и удовољили њиховим захтјевима - истакао је Радика Марић, комесар за такмичење Прве фудбалске лиге Републике Српске.
У првом колу има неколико занимљивих дуела, а посебно је интересантно да ће дебитант у лиги, Слобода из Мркоњић Града, први сусрет одиграти пред домаћом публиком против освајача Купа, бијељинског Радника. Модричани крећу из Гацка, а Лакташи код куће чекају добојску Слогу.
Марић је на овој позицији наслиједио Марка Васиљевића из Добоја, коме су представници прволигашких клубова одали признање и његов рад у прошлој сезони оцијенили високо. За предсједника Конференције прволигаша Републике Српске поново је изабран Слободан Ђорђић из Бијељине.
- Наша жеља је да из сезоне у сезону унапређујемо игру и да Прва лига Српске буде препознатљива у региону као респектабилно и цијењено такмичење - казао је Марић.
Послије Конференције прволигаша одржан је и семинар за делегате Прве лиге.
Прволигаши Републике Српске за сезону 2010/11. извукли су сљедеће такмичарске бројеве: 1. Побједник баража Романија (Пале) - Подриње (Јања), 2. Пролетер (Теслић), 3. Лакташи, 4. Младост (Гацко), 5. Фамос (Источна Илиџа), 6. Дрина ХЕ (Вишеград), 7. Слобода (Мркоњић Град), 8. Радник (Бијељина), 9. БСК (Бањалука), 10. Козара (Градишка), 11. Модрича Максима, 12. Слога (Добој), 13. Сутјеска (Фоча), 14. Слобода (Нови Град).
Шеснаести фудбалски шампионат Српске почеће у суботу, 14. августа, а посљедње, 13. коло јесењег дијела првенствене трке биће на програму 6. новембра. Занимљиво је да ниједно коло у првом дијелу такмичарске сезоне 2010/11. неће бити одиграно сриједом.
Накнадно ће бити утврђено који ће прволигаши своје утакмице као домаћини играти суботом, а који недјељом.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.