Историја: Федерер освојио 18. Слем

Б92
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Историја: Федерер освојио 18. Слем

Роџер Федерер побједио је Рафаела Надала у финалу Аустралијан опена и освојио је дуго очекивании 18. Слем.

Швајцарац је у финалу на Род Лејвер арени славио против великог ривала са 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3 и тако је дошао до пете титуле у Мелбурну, а прве од 2010. године.

Финале није донијело спректакуларан тенис као што се можда очекивало, али јесте драму, а Федерер је преокретом у петом сету стигао до толико жељеног трофеја.

Као никада раније служио га је бекхенд у дуелима са Надалом и то је можда и одлучило финале.

Као и у полуфиналном дуелу са Вавринком, Федерер је на крају четвртог сета затражио медицински тајм-аут иако се није видјела повреда, а Надал је имао вођство од 2:0 и 3:1 у петом сету.

Ипак, Федерер је у шестом гему вратио брејк, а онда је уз велику помоћ публике (не баш као у финалу УС опена 2015. године) и неколико фантастичних удараца направио још један брејк и дошао је до велике побједе.

Био је ово 35. међусобни дуел двојице великих ривала и 12. побједа Федерера. Федерер сада на вечној листи има четири највећа трофеја више од Надала и Сампраса и шест више од Новака Ђоковића.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.