Ирци потопили Гибралтар са 7:0, Пољска срушила Њемачку

sportabc.net

Елбасан - Фудбалске репрезентације Албаније и Данске ремизирале су вечерас 1:1 у Елбасану у утакмици И групе квалификација за првенство Европе 2016.

Албанци су повели голом Ермира Лењанија у 38. минуту, док је бод Данцима донио Ласе Вибе у 81. минуту.

Селекција Албаније у сљедећем колу у уторак гостује у Београду репрезентацији Србије, док ће Данска дочекати Португал.

Велико изненађење направила је селекција Пољске која је у мечу Д групе у Варшави савладала свјетске шампионе, Нијемце, са 2:0.

Домаћин је повео у 51. минуту преко Аркадијуса Милика, а судбину Њемачке “запечатио” је Себастијан Мила два минута прије краја утакмице.

Службене табеле погледајте ОВДЈЕ.

Резултати

Група Д:

• Република Ирска – Гибралтар 7:0 (Кин 6, 14, 18. пенал, Меклин 46, 53, Перез 52. аутогол, Хулахан 56)
  • Шкотска – Грузија 1:0 (Хубутија 28. аутогол)
  • Пољска – Њемачка 2:0 (Милик 51, Мила 88)