Фото: Играма и головима узвратио повјерење
Приједор - Немања Кокановић (28), стасити фудбалер средине терена (висок 186 центиметара, тежак 81 килограм), љетос је стигао у Рудар Приједор из добојске Слоге и показао се као велико појачање. Не само да се усталио у првом тиму, већ из утакмице у утакмицу игра све квалитетније, а био је стријелац против Радника и минулог викенда против Челика.
- По повратку из иностранства провео сам четири мјесеца у Добоју. Желио сам да се опробам у Премијер лиги и стога се одлучио за Рудар Приједор. Један од разлога са долазак у град на Сани био је и тај што ме тренер Велимир Стојнић добро познаје. Пружио ми је шансу и трудим се да добрим играма оправдам указано повјерење. Рудар Приједор је велики клуб и идеално мјесто за афирмацију. То је идеална одскочна даска за инострани ангажман или у неком већем клубу, мада су моји планови везани за садашњи клуб - прича Кокановић.
Кокановић је играо на свим позицијама од штопера, преко задњег везног па до шпица.
- Ипак, моја природна позиција је задњи везни. Најважније је подредити свој потенцијал колективу и у том случају, када сваки играч размишља на тај начин, бољи су резултати - сматра Кокановић.
Већ по доласку у Рудар Приједор показао је да ће бити озбиљно појачање пошто је на припремама у Међугорју био први стријелац.
- По квалитету играчког кадра и стручном раду увјерен сам да је Рудару мјесто међу првих пет екипа у премијерлигашкој конкуренцији. Није нас у неким мечевима пратила спортска срећа, било је и других фактора што наш бодовни салдо није већи. Свакако да на чињеницу да је пласман могао бити и бољи у великој мјери утиче и евидентно непоштовање Фудбалског савеза БиХ према Рудар Приједору, иако га, због традиције од 84 године заслужује - закључио је Кокановић.
Кокановић је поникао у бањалучком Борцу, гдје је прошао све селекције од "пјетлића" до првог тима.
- Први тренер био ми је Богдан Петковић. Радио сам и са Момчилом Бобијем Спасојевићем, а садашњи тренер Велимир Стојнић био ми је учитељ у јуниорском погону из којег сам са 18 година прекомандован у први тим - наставља Кокановић.
Међутим, услиједила је позајмица у бањалучки Омладинац. Потом су га фудбалски путеви одвели у Лакташе, бањалучки БСК, па у словачки друголигаш Молдаву и Биркиркара на Малти. Одатле је прешао у Слогу, а затим у Рудар.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.