Игокеа у трећем сусрету финала дочекује Босну Ројал

Иван Драгичевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Игокеа у трећем сусрету финала дочекује Босну Ројал

Лакташи - Послије другог овосезонског пораза од Босне Ројал јасно је да за кошаркаше Игокее нема шале у финалу плеј-офа првенства БиХ, па изабраници Драгана Бајића трећу утакмицу за трофеј (субота 20.15 часова) дочекују максимално озбиљни и мотивисани како би дошли до меч лопте.

Тренутни резултат у финалној серији је 1:1, јер су обје екипе добиле мечеве на домаћем паркету. Александровчани немају ништа против да се та тенденција настави у суботу и да онда у Сарајеву вребају крај сезоне и одбрану титуле. Одређене ствари мораће да се поправе у односу на меч у дворани "Мирза Делибашић".

- Све вријеме смо кроз Лигу 6 градили причу на томе да имамо предност домаћег терена у плеј-офу. То смо и добили, и имамо све у својим рукама, па се надам да уз помоћ публике можемо до другог тријумфа. Недостајало нам је енергије и концентрације у прошлом дуелу и свакако да морамо поправити те елементе. Очекујем бољу одбрану и битно је да смањимо број изгубљених лопти, јер смо тако Босни давали доста лаких поена - рекао је Бајић.

Игокеа је изузетно убједљива на домаћем паркету и једино је Слобода успјела да намучи Бајићеве пулене у Лакташима. Тренер Сарајлија Душан Гвоздић спремио је специфичну одбрану за фаворизованог ривала и то му је до сада дало резултат.

- Бране нас специфично, јер скупљају у рекету и тако нам отежавају унутрашњу игру. Не можемо да спуштамо лопту на центре и због тога добијамо доста отворених шутева и морамо да их погађамо да бисмо казнили те ситуације. Подршка публике је значајна за нас и зато позивам навијаче да испуне дворану и помогну нам да дођемо до побједе - додао је Бајић.

Његов колега са клупе Босне преузео је поменути концепцијски ризик остављајући по свом мишљењу неке лошије противничке шутере да га добију поенима са дистанце. Нарочито скупљају са Ђорђа Милошевића, који током цијеле Лиге 6 и плеј-офа игра на завидном нивоу и један је од оних који су се највише истакли у дресу Игокее. Било како било, Александровчани у суботу морају да пруже максимум како би дошли до предности у серији.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.