Игокеа савладала ФМП у гостима

Г.С.

Након два пораза у АБА лиги и ФИБА Лиги шампиона, Игокеа се вратила на побједнички колосијек. На отварању 20. кола регионалног такмичења савладала је ФМП 87:82.

Након прве четвртине Игокеа је има минималну предност 21:20.

Игокеа је добро отворила утакмицу, али је ФМП успио да одоли налетима Александровчана.

Код гостију, најефикаснији је био Дарко Талић са седам постигнутих поена.

До половине другог периода екипе су се смјењивале у вођству. Након тога, Игокеа је успјела да се одлијепи и то највише захваљујући тројкама Стивена Греја.

Погађао је кошаркаш Игокее када је било најпотребније, а са 14 поена најефикаснији је у тиму Дргана Бајића. Од тога је убацио четири тројке, а Един Атић постигао је девет поена.

Код ФМП-а Ђорђевић је био најефикаснији са 12 поена.

Након 20 минута игре Игокеа води 50:41.

Игокеа у потпуности контролише дешавања на паркету у трећој четвртини.

Гдје су стали у првом полувремену, Игоси су наставили и у другом. Највећа предност била је 20 поена за изабранике Драгана Бајића, колико имају и на крају треће четвртине 78:58.

Трећи период игре добили су са 28:16. Греј је постигао 19 поена, прате га Талић и Пот са по 10. Код ФМП-а, Ђорђевић је најефикаснији са 15 поена.

Дошло је до малог опуштања у последњих десет минута. Домаћи су играли пресинг преко цијелог терена, успјели да смање разлику, али не и да додђу до потпуног преокрета.

Игокеу је до побједе предводио Стивен Греј са 19 поена, од чега пет тројки. Атић је убацио 12.

Код ФМП-а Хендс је био најбољи са 21 поеном.

Игокеа тренутно држи другу позицију на табели са 15 побједа и четири пораза. ФМП је на скору шест побједа и 12 пораза, пренси АТВ.