Игокеа чека расплет у Мркоњић Граду

И. Драгичевић, Р. Мијановић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Игокеа чека расплет у Мркоњић Граду

Требиње - Без већих проблема кошаркаши Игокее су у Требињу савладали Леотар резултатом 85:63 и тако се пласирали у финале првенства БиХ, гдје ће играти против побједника мајсторице између Младости и Какња.

Александровчани су у другом мечу били на висини задатка и нису себи дозволили било какво опуштање те су на тај начин Требињце оставили без шансе.

- Зацртали смо да ћемо првенство завршити без пораза и ово је била очекивана побједа. Морам да искористим прилику и честитам Леотару на одличним играма и екипи коју су створили. Ријеткост је на овим просторима саставити одличну екипу од својих властитих играча и при том играти овако добро као што је то урадио Леотар - рекао је тренер Игокее Драган Бајић.

Бранилац титуле сутра ће сазнати име противника, јер је Какањ успио да изједначи против Младости (92:76), па ће одлучивати трећи меч.

- Нама је било веома битно да у Мркоњић Граду добијемо прву утакмицу, а овдје смо имали циљ да током утакмице будемо у егалу. Међутим, десила се изванредна игра Какња и, реално, нисмо имали шта да тражимо. Какањ је цијело вријеме Лигу 6 играо са девет играча у ротацији, а ми смо ту у подређеном положају. Надам се да ћемо изборити побједу у трећој утакмици јер желимо финале, што би био највећи успјех у историји клуба - рекао је тренер Младости Горан Сладојевић.

Мајсторица између Младости и Какња игра се сутра од 20 часова у Мркоњић Граду.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.