Фото: Хрватски тенисери оптужени за намјештање мечева
Четворица хрватских тенисера под истрагом су Интерпола због сумње у намјештање мечева, преносе румунски медији.
Антонио Веић, Никола Мектић, Тони Андроић и Дино Марцан, као и Молдавац Раду Албот, изгубили су прошле недјеље своје мечеве са 2:0 у сетовима, што је румунске кладионице коштало око пола милиона евра.
Неколико група људи, али и појединаца, кладило се на тачан резултат тих мечева, а пет локалних кладионица поднијело је пријаву румунским властима и Интерполу и очекује се покретање истраге.
Међу спортним мечевима мање је изненађујућих резултата, али кладионице не вјерују да се ради о случајности да се поклопило свих пет резултата. У посљедње вријеме се диже бука око сваке сумњиве опкладе, али је до сада било веома тешко доказати намјештање у тенису.
У питању су слиједећи мечеви:
Хајдер-Мауер – Веић 6:3, 6:3 (Познањ)
Соуса – Албот 6:1, 6:2 (Познањ)
Карузо – Мектић 6:3, 6:2 (Реканати)
Синг – Марцан 6:4, 6:4 (Бајнгемтон)
Босел – Андроић 6:4, 6:4 (Грендби)
То није први пут да се хрватски тенисери помињу у контексту намјештања. Веић је био на мети послије побједе против Кањаса у Загребу 2009. године, а Марин Чилић и Иво Карловић недавно су се нашли на ’црној листи’ Јединице за тениски интегритет. Прије осам година под сумњом су се нашли Роко Каранушић и Саша Туксар, због ране елиминације на челенџеру у Доњецку.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.