Фото: Хоџурда појачао одбрану Радника
Бијељина - Четврто појачање Радника овог љета је поливалентни дефанзивац Емир Хоџурда са завидним стажом у Премијер лиги.
Високи фудбалер (193 центиметра) најбоље се сналази на позицији централног бека, али му није страно ни играње крај лијеве аут линије. Прошлу сезону провео је у Витезу, а раније је играо за Жељезничар и Славију. Он ће у сваком случају појачати конкуренцију у дефанзиви Радника, која се на припремама и онако показала као стабилнији дио тима.
- Не бих правио спектакл од тога што нисмо примили гол на три утакмице јер је једини прави тест била утакмица са Слободом. Мечеви против Славена из Живиница и Купреса ипак нису мјерило. Недостајао нам је један прави дефанзивац, а Хоџурда би требало да буде рјешење - рекао је тренер Радника Младен Жижовић.
Прије Хоџурде на Градски стадион стигли су голман Бранислав Ружић, дефанзивац Славиша Радовић и фудбалер средине терена Недим Мекић. Становници Бијељине више нису голман Сенедин Оштраковић, дефанзивци Станко Остојић, Младен Зељковић, Јово Којић, Немања Златковић и Александар Косорић. Сарадња није продужена ни са нападачем Едином Адемовићем, а највећи ударац свакако је одлазак најбоље стријелца Марка Обрадовића који је појачао казахстански Актобе. Жижовић сада у нападу може да рачуна само на Шевку Окића и Александра Глишића.
- Надам се да ћемо довести једног нападача и једног лијевог бека. Преговори са потенцијалним појачањима су у току и све ће убрзо бити познато. Уколико све испадне како треба то би могао бити крај прелазног рока за нас, али у фудбалу се никада не зна. Уколико нам се укаже прилика да доведемо квалитетно појачање брзо ћемо реаговати - рекао је Жижовић.
Радник ће у првом мечу нове сезоне дочекати Крупу 22. или 23. јула, а долазак на тај меч најавили су емисари загребачког Динама, који су већ дуже вријеме заинтересовани за везног фудбалера Крупе Ајдина Реџића.
- У контакту смо са представницима Динама. Прелазни рок у Европи се још захуктава, тако да очекујем бар један велики трансфер. Осим Реџића, постоји интересовање за Александра Вукотића, али за сада није стигла понуда која би задовољила и нас и играча - рекао је један од руководећих људи Крупе Драгомир Илић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.