Хоџурда частио Борац

Горан Андрић

Фоча - У дербију седмог кола Премијер лиге фудбалери Борца савладали су Славију у Фочи са 1:0, а аутогол за побједу Бањалучана постигао је дефанзивац "соколова" Емир Хоџурда у 46. минуту.

Једини погодак пао је послије одличног центаршута Александра Субића. Хоџурда је био највиши, али умјесто да избаци лопту из шеснаестерца, послао ју је у мрежу свог голмана Младена Лучића.

Највеће изненађење првенства, Славија, тако је доживјела први пораз у првенству, али је и даље најбоље пласиран српски тим. Екипа из Источног Сарајева, која због реновирања свог стадиона домаће утакмице игра у Фочи, сада је на петом мјесту са 12 бодова, док је Борац осми са два бода мање.

Послије почетног испитивања снага прву озбиљнију прилику имали су Бањалучани у 17. минуту. Послије убацивања из корнера у шеснаестерцу Славије највише је скочио Владан Грујић, али је његов шут завршио на стативи. На одбијену лопту натрчао је Иван Костић, који је шутирао са 11 метара, али је његов шут одбранио Лучић.

И пет минута касније "црвено-плави" су имали добру прилику. Грујић је упослио Петра Илића, али је његов ударац са седам метара зауставио Лучић.

Домаћи су се пробудили тек послије пола сата игре, када је Зоран Кокот шутирао из слободног ударца са 25 метара, али је лопта отишла преко гола. Није било промјене резултата ни послије соло акције Анела Салковића у 37. минуту, јер је његов ударац одбранио Асмир Авдукић.

"Соколови" су запријетили и два минута касније, када је послије центаршута Горана Поповића Кокот шутирао, али је лопта отишла поред гола.

Могао је Борац одмах послије вођства почетком другог полувремена да удвостручи предност, али је Лучић одлично реаговао испред Милоша Жеравице.

Двије најбоље прилике за домаће пропустио је Кокот. У 55. минуту његов шут одбранио је Авдукић, а у финишу меча није био прецизан из изгледне позиције.

Резултати седмог кола

ТРАВНИК: Травник - Дрина 2:2 (Зајмовић 77, Дудић 90. пенал - Костић 17, Филиповић 76)

ЗЕНИЦА: Челик - Сарајево 1:1 (Којић 63 - Велкоски 6)

САРАЈЕВО: Олимпик - Младост 3:0 (Брковић 7, Смајић 65, Панџа 89)

ИСТОЧНО САРАЈЕВО: Славија - Борац 0:1 (Хоџурда у 46. минуту аутогол)

МОСТАР: Зрињски - Звијезда 3:0 (Николић 36. пенал, Црнов 55, Стојкић 59)

БИЈЕЉИНА: Радник - Слобода 2:0 (Миловић 51, Обрадовић 80)

САРАЈЕВО: Жељезничар - Витез 2:1 (Турковић 43, Бучан 45 - Јурчевић 60)

Парови осмог кола

У осмом колу Премијер лиге БиХ, које се игра у суботу и недјељу, 20. и 21. септембра, састају се: ЗВОРНИК: Дрина - Витез, ТУЗЛА: Слобода - Жељезничар, ГРАДАЧАЦ: Звијезда - Радник, БАЊАЛУКА: Борац - Зрињски, МОСТАР: Вележ - Славија, БИЈЕЉИНА: Младост - Широки Бријег, САРАЈЕВО: Сарајево - Олимпик, ТРАВНИК: Травник - Челик.

Листа стријелаца

4 гола: Вагнер (Широки Бријег), Стојанов (Звијезда),

3 гола: Николић, Црнов (Зрињски), Стокић (Борац), Кокот (Славија), Закарић (Широки Бријег), Радовановић (Слобода), Јусуфбашић (Травник),

2 гола: Бајић, Садиковић, Томић, Бучан (Жељезничар), Костић, Рустемовић, Филиповић, (Дрина), Брковић, Панџа, Нукић (Олимпик), Говедарица, Салковић (Славија), Дабић (Младост), Мујкић (Слобода), Пињух (Витез), Хајдаровић (Вележ), Кожуљ (Широки Бријег), Којић (Челик), Велкоски (Сарајево)...