Фото: Хамилтон завршио посао за секунд, 2 и 3 за Ред бул
Возач Мерцедеса Луис Хамилтон наставио је са сјајном серијом, уписао шесту побједу на седам трка и без икаквих проблема је ставио у џеп Велику награду Њемачке.
Да ће низ започет у Монте Карлу бити настављен најављено је буквално у првој секунди, Британац је стартовао без грешке и иза оставио Ред бул и Ника Розберга.
Нијемац је на повратку на "свој" Хокенхајм требало да помрси конце тимском колеги Хамилтону, стартовао је и са пол позиције, али је све што је урадио током викенда одмах и упропастио.
Розберг је направио велики кикс, очајно је стартовао и изгледало је као да је заборавио на мијењач. То га је коштало три позиције, а на челу је остао самоуверени Хамилтон.
Он је од почетка до краја одвезао без грешке, док је Розберг урпкос неколико добрих дионица током прилично досадне трке и кажњен, па је морао да се задовољи четвртим мјестом.
Између двојице лидера у шампионату су се по правилу налазили возачи Ред Була Макс Ферштапен и Данијел Рикардо, који су више пута били у фокусу, а који су до краја заменили мјеста. Ово је први пут да је овај двојац заједно на подијуму, по свему приказаном потпуно заслужено.
Бодове су узели још двојац Ферарија Себастијан Фетел и Кими Раиконен, Нико Хулкенберг (Форс Индија), Џенсон Батон (Мекларен), Валтери Ботас (Вилијамс) и Серхио Перес (Форс Индија).
Екипе послије трке на стази на којој није вожено прошле године сада иду на љетњи одмор, све до краја августа када се вози ВН Белгије на чувеној стази Спа.
Пласман возача: Хамилтон 217, Розберг 198, Рикардо 133, Раиконен 122, Фетел 120, Ферштапен 115, Ботас 58, Перес 48, Маса 38, Хулкенберг 33...
Пласман конструктора: Мерцедес 415, Ред бул 256, Ферари 242, Вилијамс 96, Форс индија 81, Торо росо 45, Мекларен 42, ХААС 28, Рено 6, МРТ 1, Заубер 0.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.