Грешке одвеле Славију у пораз

Г. А.

Мостар - Фудбалери Славије из Источног Сарајева захваљујући грешкама својих дефанзиваца изгубили су у Мостару од Зрињског 0:2 у 16. колу Премијер лиге БиХ.

"Соколови" су чврсто играли и у одбрани и на средини терена све до 27. минута. Тада је послије убацивања из корнера бивши фудбалер Славије Огњен Тодоровић пребацио лопту на другу стативу, гдје је Горан Поповић несмотрено реаговао и послао лопту у сопствену мрежу. Могли су домаћи дотући госте пет минута касније, али овога пута одбрана Славије је реаговала у посљедњем тренутку испред Небојше Поповића.

На отварању другог дијела "плаво-бијели" су извели добру контру, али у завршници акције нападачи се нису најбоље снашли, тако да није било промјене резултата. У 64. минуту на одбијену лопту испред гола Славијиног голмана Младена Лучића натрчао је резервиста Вучина Шћеповић, али је Емир Хоџурда оштрим стартом направио пенал. Сигуран реализатор за коначних 2:0 био је резервиста Крешимир Кордић.

- Зрињски је квалитетнија екипа, али ми смо показали зубе и питање је да нисмо примили први погодак на онакав начин да ли би био овакав резултат. Добро смо отворили сусрет, али онда је примљени гол пољуљао наше редове. Утакмицу остављамо иза себе и окрећемо се наредном противнику, односно дуелу на свом стадиону са Радником - рекао је шеф стручног штаба Славије Драган Радовић.

Резултати 16. кола

ЗВОРНИК: Дрина - Вележ 3:1 (Недељковић 41, Илић 55, Филиповић 66 - Хебибовић 36)

БАЊАЛУКА: Борац - Младост 2:0 (Јовић 44, Субић 69)

ГРАДАЧАЦ: Звијезда - Сарајево 0:3 (Бекић 17, Бенко 20, 78)

ТУЗЛА: Слобода - Травник 4:0 (Бекић 5, Ахметовић 16, Нурковић 64. аутогол, Мујић 72)

ВИТЕЗ: Витез - Челик 1:0 (Басара 48)

САРАЈЕВО: Жељезничар - Олимпик играно јуче послијеподне

БИЈЕЉИНА: Радник - Широки Бријег 1:2 (Галешић 15 - Вагнер 28, Пеко 37)

МОСТАР: Зрињски - Славија 2:0 (Поповић 27. аутогол, Кордић 62. пенал)

Парови 17. кола

У 17. колу Премијер лиге БиХ, које се игра 7. и 8. марта, састају се: МОСТАР: Зрињски - Дрина, ИСТОЧНО САРАЈЕВО: Славија - Радник, ШИРОКИ БРИЈЕГ: Широки Бријег - Жељезничар, САРАЈЕВО: Олимпик - Витез, ЗЕНИЦА: Челик - Слобода, ТРАВНИК: Травник - Звијезда, САРАЈЕВО: Сарајево - Борац, УГЉЕВИК: Младост - Вележ.

Листа стријелаца

8 голова: Николић (Зрињски), Бајић (Жељезничар), Вагнер (Широки Бријег),

7 голова: Стојанов (Звијезда), Пузигаћа (Сарајево), Панџа (Олимпик),

6 голова: Стокић (Борац), Велкоски (Сарајево), Црнов (Зрињски),

5 голова: Мухаремовић, Брковић (Олимпик), Кокот (Славија), Окић (Сарајево), Хајдаровић (Вележ), Филиповић (Дрина), Хебибовић (Вележ),

4 гола: Рустемовић (Дрина), Обрадовић (Радник), Кожуљ (Широки Бријег), Дијата (Звијезда), Којић (Челик),

3 гола: Садиковић, Томић, Бучан (Жељезничар), Иванковић, Ћорлука, Закарић (Широки Бријег), Јусуфбашић, Дудић (Травник), Радовановић, Мујкић (Слобода), Салковић (Славија), Костић (Дрина), Комарчевић (Младост), Дуљевић (Сарајево), Поповић (Вележ), Пињух (Витез), Субић (Борац)...