Гордићев печат на титулу првака

Милан Зубовић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Гордићев печат на титулу првака

Бањалука - Најбољи кошаркаш Игокее ове сезоне Немања Гордић својим партијама ударио је печат на шампионски пехар.

Освојио је своју трећу шампионску титулу у каријери. Занимљиво је да су све три титуле освојене са различитим клубовима и у различитим државама, а био је шампион Црне Горе, Србије, сада и БиХ.

- Стварно је добар осјећај кад се сезона заврши освајањем шампионског пехара, а мени је ово трећи у колекцији и вјерујем да ће их бити још. Освојио сам првенство Црне Горе са екипом Будућности, Србије са Партизаном и сада са Игокеом у БиХ. Ова титула ми је посебно драга, јер сам овдје међу својим људима и феноменалан је осјећај бити дио овакве екипе, коју чине сјајни момци - изјавио је Гордић.

Може се слободно рећи да је дворана у Лакташима талична за Гордића. Прошле сезоне у тој дворани са Партизаном је освојио Јадранску лигу, а сада је подигао нови пехар.

- Ова дворана ми се показала као срећна и до сада у њој нисам изгубио ниједно финале. За мене је ова сезона имала неку посебну драж, јер сам овдје као код своје куће, те се никада раније нигдје овако добро нисам осјећао, а играо сам у неколико клубова. Доста тога ми се поклопило ове сезоне и драго ми је што смо све наше партије крунисали титулом - додао је Гордић.

Према његовом мишљењу, шесто мјесто у Јадранској лиги, три побједе у Еврокупу и шампионска титула у БиХ, одлични су резултати клуба ове сезоне.

- На личном плану испунио сам оно што сам очекивао, мада увијек може боље, јер је било горих сезона. Екипа је остварила велики успјех, који добија на тежини када се зна да смо промијенили три тренера и пет играча током сезоне, што је увијек био велики шок за нас. Кроз АБА лигу поново смо изборили пласман у Еврокуп, а то смо остварили послије пет везаних пораза у регионалном такмичењу. Нисмо се предавали када је било најтеже и морамо бити задовољни - закључио је Гордић, којег од 1. јула очекују квалификације за Европско првенство са репрезентацијом БиХ.

У Лиги 4 БиХ, као и утакмицама плеј-офа одиграо је 12 утакмица, на којима је просјечно биљежио 12,8 поена, 2,1 скок и двије асистенције за 24,1 минут на паркету.

Цедевита

У Игокеу је стигао средином октобра прошле године и деби имао против Мега Визуре у трећем колу Јадранске лиге. Уговор са Александровчанима му је истекао и у преговорима је са загребачком Цедевитом. Прелазак у Загреб је готова ствар.

- Још ништа нисам потписао. Тек крајем сезоне у Хрватској требало би да озваничимо сарадњу. То је за петнаестак дана. Цедевита ће играти у Евролиги, која је најбоље такмичење у Европи и то ће бити мој нови изазов да поново заиграм у најквалитетнијем европском такмичењу. Не заносим се и чекам расплет ситуације - рекао је Гордић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.