Геофон круг испред свих

М. З.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Геофон круг испред свих

Теслић - Пионири Стрељачког клуба Геофон постали су прваци Републике Српске у екипној конкуренцији за ову сезону у гађању ваздушном пушком пошто су послије четири кола сакупили 38 бодова, исто као и другопласирана Младост, али су Теслићани у коначном збиру имали један круг више од Гачана, што им је донијело шампионску титулу.

У четвртом колу које је одржано у Теслићу највреднији резултат остварио је члан Младости Божидар Тепавчевић који је “упуцао” 172 круга и тако поставио нови рекорд Републике Српске за пионире.

- Иако смо радили у веома тешким условима и са веома мало пара, успјели смо да ово такмичење приведемо крају. Ове сезоне наступило је 78 пионира и 16 пионирки, што је доказ да стрељаштво има добру базу у млађим категоријама и да је заинтересованост дјеце за овај спорт и даље велика - изјавио је генерални секретар Стрељачког савеза Српске Aдолф Aмброш.

Коначан пласман, екипно: 1. Геофон (38 бодова, 1.811 кругова), 2. Младост (38, 1.810), 3. Леотар РВИ (20, 1.571). Пионирке: 1. Николина Николић (Геофон, просјечно 159 кругова), 2. Марија Радоњић (Геофон, 152), 3. Марија Калаковић (Геофон 148). Пионири: 1. Божидар Тепавчевић (Младост, 161), 2. Бранислав Бошковић (Младост 156,7), 3. Огњен Нунић (Геофон, 151,3).

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.