Галатасарај најуспјешнији на Бањалука опен 2014

Д. Ра.

Бањалука - Пливачи турског Галатасараја са освојених десет медаља (четири златне, пет сребрних и једна бронзана) били су најуспјешнији тим у апсолутној категорији на Седмом међународном митингу "Бањалука опен 2014".

Друго мјесто су заузели такмичари словеначког Велења. Они су освојили медаљу више од Галатасараја (4, 2, 5), али су Турци имали више сребрних медаља. Треће мјесто заузела је екипа Дубраве из Загреба (4, 2, 4). Од тимова из БиХ најбољи је био домаћи Олимп који је заузео 11. мјесто (0, 4, 2).

Кад је ријеч о појединцима највредније резултате у мушкој конкуренцији имао је пливач "Академије Милорад Чавић" Чаба Силађи, чија су три резултата била најбоља и освојио је 1.709 бодова. Затим слиједи такмичар Пролетера из Зрењанина Иван Ленђер који је имао неколико одличних времена.

У женској конкуренцији увјерљиво најбоља је била Настја Говејшек из Велења чија су три резултата најбоља, а за њих је освојила 1.616 FINA бодова.

Оборено је укупно 30 рекорда митинга од чега је пет у апсолутној категорији. Један апсолутни рекорд БиХ Иване Нинковић (200 метара прсно, 2:40,30) и један апсолутни рекорд Словеније (Настије Говешејк, 50 м делфин 26,95). Такође неколико пливача је остварило норме за Свјетско првенство у Казању 2015. године. Пливачки клуб Олимп сакупио је 1.200 КМ за унесрећене у поплавама. На митингу је учествовало 346 пливача из 36 клубова, а чак 150 такмичара је отказало такмичење због поплава.