Фудбалери Крупе са навијачима прославили титулу: Нека гори кањон, ми смо шампиони

Дарко Пашагић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Фудбалери Крупе са навијачима прославили титулу: Нека гори кањон, ми смо шампиони

Бањалука - "Нека гори кањон, ми смо шампиони", орило се на стадиону Фудбалског клуба Крупа за вријеме и послије утакмице 30. кола Прве лиге Републике Српске, односно осмог Лиге за првака, против Текстилца, која је завршена неријешеним резултатом - 0:0.

Иако нису успјели да савладају ривала из Дервенте изабраници Слободана Старчевића имали су заједно са својим навијачима разлога за славље, јер су и прије овог сусрета обезбиједили шампионску титулу и пласман у Премијер лигу БиХ. Два кола прије краја имају недостижних 11 бодова предности и од наредне сезоне играће међу 12 најбољих клубова у БиХ.

Слављеничка атмосфера осјетила се и на терену, гдје су домаћи, али и гости, у не баш узбудљивој утакмици, једва чекали да се сусрет заврши па да почне фешта играча Крупе заједно са навијачима. Уприличено је велико славље које је потрајало дубоко у ноћ. Прослави су присуствовали чланови управе, играчи, новинари, пријатељи клуба, као и многобројни навијачи.

- Већ у прошлом колу смо обезбиједили смо титулу и пласман у Премијер лигу БиХ, међутим, ова утакмица имала је посебну драж јер смо је одиграли против старих пријатеља из Дервенте. Драго ми је што смо у Крупи на Врбасу прославили овај успјех са нашим вјерним навијачима. Резултат није био у првом плану, али смо ипак одиграли мушки и мислим да смо пружили добру партију - нагласио је шеф стручног штаба Крупе Слободан Старчевић.

Иако су до краја прволигашке трке остала још два кола у Крупи су се већ окренули припремама за Премијер лигу БиХ.

- Предстоји нам пуно посла. Желимо да утакмице играмо на нашем терену и већ у неколико наредних дана требало би да почнемо са изградњом сјеверне трибине. Као што је познато морамо имати 3.000 сједећих мјеста и сада нам недостаје још 1.200. Премијер лига БиХ је много захтјевније такмичење од Прве лиге Српске и зато се морамо играчки појачати. Врло брзо ћемо почети са довођењем играча, а у клуб смо за сада вратили Ајдина Реџића из Борца - рекао је предсједник Крупе Драгомир Илић.

Лига за првака

1. Крупа              30      22      4        4        58:19 70

2. Младост 30      17      8        5        64:25 59

3. Текстилац        30      12      11      7        41:26 47

4. Звијезда 09      30      13      8        9        43:34 47

5. Козара             30      13      7        10      41:32 46

6. Борац               30      8        7        15      33:49 31

Лига за опстанак

1. Сутјеска           30      14      4        12      38:36 46

2. Слобода (МГ) 30      13      5        12      38:44 44

3. Леотар             30      12      6        12      36:42 42

4. Слобода (НГ)  30      11      5        14      40:41 38

5. Дрина ХЕ        30      7        3        20      19:51 24

6. Власеница       30      3        2        25      22:74 11

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.