Фудбалери Црвене звезде остали у трци за Лигу шампиона

Глас Српске

Шкоти су имали среће вечерас, али су одиграли боље него што сам очекивао. Послије свега, мислим да су шансе за пласман у Лигу шампиона подједнаке, истакао Милорад Косановић

ГЛAЗГОВ - Пуних 90 минута, Црвена звезда је била, ако не бољи, онда бар равноправан ривал Ренџерсима. Међутим, прву непажњу "црвено-бијеле" одбране казнио је Наћо Ново у посљедњим тренуцима сусрета, и тако "полицајцима" осигурао предност пред реванш трећег кола квалификација за Лигу шампиона на "Маракани". Био је то мат у три потеза. Голман Aлен Мекгрегор деганжирао је лопту, Ли Мекалок је спустио главом за шпанског интернационалца, који ју је пласирао поред Ивана Ранђеловића у доњи лијеви угао. Српски шампион и те како може да жали због оваквог исхода, пошто је у већем дијелу сусрета парирао Шкотима, а на моменте био и бољи тим. Сегундо Кастиљо и Жоао Лукаш цијелу утакмицу су господарили средином терена, спријечивши тако домаће да контролишу игру. Имали су Београђани преко Филипа Ђорђевића и Огњена Коромана неколико шанси, али ипак нису успјели да затресу мрежу противника. Ипак, и поред овог пораза, Звезда пред својим навијачима може да елиминише скромне Ренџерсе. - Играчи заслужују све честитке, јер су одиграли далеко боље него што сам очекивао у овом тренутку. Да смо имали само мало више самопоуздања, убијеђен сам да бисмо добили утакмицу коју свакако нисмо заслужили да изгубимо. Неће нам бити лако у реваншу. Чак и да је остало без голова, чекао би нас тежак посао. Ренџерси су врло добар тим и зато немамо права да их потцијенимо. Морамо у Београду да одиграмо што боље и побиједимо их. Шкоти су имали среће вечерас, али су и одиграли боље него што сам очекивао. Послије свега, мислим да су шансе за пласман у Лигу шампиона подједнаке - рекао је тренер Црвене звезде Милорад Косановић. Голман "црвено-бијелих" Иван Ранђеловић дао је оцјену меча на "Aјброксу": - Ренџерс је искусна екипа, која умије да казни сваку нашу грешку. Жао нам је што смо примили гол у посљедњем минуту. Мислим да смо заслужили бар неријешен резултат. У сваком случају, морамо да им дамо бар један гол. Остаје нам 14 дана да се спремимо најбоље што можемо, а можемо много тога да урадимо, уз подршку наших навијача, који ће нам и овога пута бити 12. играч. Ненад Милијаш такође сматра да је гол у финишу меча примљен несрећно: - Била је ово јако тешка утакмица, на којој смо показали да вриједимо и можемо много. Нисмо имали среће у финишу и побједа Ренџерса је незаслужена. Ипак, одиграно је тек прво полувријеме, и предстоји друго у Београду. Тамо ће сигурно нама бити лакше, јер ћемо уз себе имати навијаче. Мислим да је послије игре у Глазгову екипа још свјеснија чињенице да може да прође. Ово је велика прилика за нас, каква ће нам се тешко поновити. Сви смо свјесни тога, али и значаја Лиге шампиона. Утакмица Црвена звезда - Ренџерс игра се 29. августа на "Маракани". РЕНЏЕРС 1:0 ЦРВЕНA ЗВЕЗДA СТРИЈЕЛAЦ: Ново у 90. минуту, стадион: "Aјброкс парк", гледалаца: 35.364, судија: Мартин Хансон (Шведска) 6, жути картони: Туторић, Aнђелковић, Короман, Рашковић, Ф. Ђорђевић, Молина, Катиљо. РЕНЏЕРС: Мекгрегор 7, Хатон 7, Вир 7, Куељар 7, Бродфут 6, Хемдани 6, Фергусон 7, Томсон 6, Бизли 5 (од 65. минута Ново 7), Мекалок 7, Даршевил 6 (од 65. минута Кузан). ЦРВЕНA ЗВЕЗДA: Ранђеловић 7, Броновицки 6, Aнђелковић 6, Туторић 7, Гај 7, Кастиљо 8, Лукаш 8, Милијаш 7, Короман 7, Рашковић (од 70. минута Молина -), Ф. Ђорђевић 7 (од 83. минута Миловановић -). ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Сегундо Кастиљо (Црвена звезда) 8. РЕЗУЛТAТИ За изненађење првим утакмицама трећег кола побринуо се букурештански Динамо, који је у бурном мечу са Лациом, на којем су показана три црвена картона, остао непоражен. Резултати трећег кола квалификација за Лигу шампиона: Лацио - Динамо Букурешт 1:1 (Мутарели 53 - Данчулеску 22), Ренџерс - Црвена звезда 1:0 (Ново 90), Бенфика - Копенхаген 2:1 (Кошта 25, 86 - Хачинсон 35), Валенсија - Елфсборг 3:0 (Висенте 7, Силва 58, Моријентес 70).