Фото: ФК Партизан: Митровић иде у Андерлехт, Јовичић поднио оставку
Београд - Управни одбор фудбалског клуба Партизан одобрио је на данашњем састанку трансфер нападача Александра Митровића у белгијски Андерлехт.
"Одлазак Александра Митровића биће извршен 30. августа 2013, поштујући изричиту жељу играча и његове породице", наводи се у саопштењу црно-бијелих.
Партизан се захвалио Митровићу на времену проведеном у клубу, као и на свеукупном залагању.
Пошто је прелазак у Андерлехт договорен за крај августа, Митровић ће моћи да црно-бијеле да одигра и двомеч са швајцарским Туном у баражу за Лигу Европе.
Потпредседник фудбалског клуба Партизан Миле Јовичић поднио је оставку на данашњем састанку управног одбора због неслагања са одлуком о продаји Александра Митровића белгијском Андерлехту, пренијели су београдски медији.
Нападач Партизана у бриселски клуб требало би да оде до краја недјеље, а висина трансфера наводно износи око пет милиона евра.
Састанак управног одбора на стадиону у Хумској трајао је три и по сата, а по завршетку ни Јовичић, ни предсједник Драган Дјурић нису одговорали на телефонске позиве.
Јовичић је прије данашњег састанка саопштио Ђурићу да се не слаже са идејом о продаји Митровића.
Млади нападач за први тим Партизана дебитовао је прошле сезоне, а одиграо је 36 мечева и постигао 15 голова.
Митровић је у јуну дебитовао за сениорски национални тим Србије на утакмици са Белгијом.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.