Фото: Финале Купа РС: Борац јури нови пехар
БAЊAЛУКA - Послије шампионске круне у Премијер лиги БиХ фудбалери Борца вечерас (20.30 часова, РТРС) на Градском стадиону играју против бијељинског Радника меч за трофеј Купа Републике Српске.
Прије двије године исти ривали су у финалу играли на истом мјесту, а Бањалучани су побиједили са убједљивих 4:0. И пред вечерашњи сусрет "црвено-плави" су фаворити против Бијељинаца. Шампиона БиХ с клупе ће предводити помоћни тренер Слободан Старчевић, јер је шеф струке Владо Јагодић заузет у акцији младе репрезентације БиХ, која данас у Сан Марину отвара квалификације за Европски шампионат.
- Борац је до сада у утакмицама Купа Републике Српске наступао у "шареном" саставу, шансу су добијали играчи с мањом минутажом. Ипак, против Радника ћемо наступити у најјачем саставу, јер је наш циљ да подигнемо побједнички пехар и да се пред нашим играчима прикажемо у шампионском издању - рекао је Слободан Старчевић.
Он сматра да екипу Радника не треба потцијенити и истиче да се ради о веома добром и младом тиму, који није случајно дошао у финале Купа Српске.
- Пратили смо Радник неколико пута ове сезоне и сакупили смо све потребне информације о ривалу. То је изузетно млада, али квалитетна екипа са двојицом искусних фудбалера и једним Бразилцем. Свјесни смо одакле нам пријети највећа опасност и на то ћемо и обратити пажњу. Фаворити смо на папиру, квалитетнији смо и то морамо да потврдимо на терену - додао је Старчевић.
Стручни штаб Борца на вечерашњем сусрету неће моћи да рачуна на репрезентативце Aсмира Aвдукића и Дарка Малетића (A тим), те Срђана Граховца (млада селекција), док је Вукашин Беновић повријеђен.
- Протекле дане смо провели у слављеничкој атмосфери, али сада нас очекују нови мечеви у које морамо да уђемо максимално концентрисани. Познајемо екипу Радника и сигурно је нећемо потцијенити. Свјесни смо својих квалитета и преузимамо улогу фаворита. Имамо снаге и свјесни смо да сезоне још није завршена. Мотива не недостаје и желимо да до краја сезоне подигнемо још два трофеја, поред овог и пехар у Купу Бањалуке - рекао је замјеник капитена Драшка Жарића Борис Распудић.
Послије дуела с Радником већ у четвртак, поводом крсне славе града Бањалука Спасовдана, фудбалере Борца чека дуел с Лаушем у финалу Купа Бањалуке. Ова утакмица почиње у 18.30 часова.
- Други меч ће одиграти они који нису у првом плану за утакмицу с Бијељинцима. Сигурни смо да два сусрета у два дана не би требало да нам представљају велики проблем, пошто располажемо са доста квалитетних играча, који могу да изнесу оба сусрета - закључио је Старчевић.
БИЈЕЉИНA - Фудбалери Радника свјесни квалитета противника у Бањалуку су допутовали растерећено, с обзиром на то да је противник актуелни првак Премијер лиге БиХ, те да је разлика у квалитету између тимова на страни домаћина.
Ипак, Бијељинци истичу да ће покушати да се одупру Бањалучанима, па је жеља свих у клубу да се трофеј намијењен побједнику Купа Српске поново нађе у витринама Градског стадиона у Бијељини.
- Очекује нас утакмица против шампиона БиХ и сигурно најквалитетније екипе у земљи. То ће за нас бити спектакл и утакмица у коју улазимо без оптерећења, са великом жељом да покажемо свој потенцијал и видимо гдје се налазимо у односу на најбоље клубове. У финале улазимо на крају сезоне у којој нисмо испунили зацртане циљеве, а то је пласман у Премијер лигу БиХ - рекао је чувар мреже Радника Драган Ђорђић.
Бијељинцима је ово четврто финале у посљедњих пет година, када је у питању најмасовније такмичење у Републици Српској.
- Играмо друго финале против бањалучког Борца. Уједно смо и браниоци трофеја у Купу Српске послије прошлогодишњег тријумфа над Козаром. Учинићемо све што је у нашој моћи да изненадимо фаворизованог противника, сигурно је да нећемо срљати и против екипе каква је Борац. Нећемо имати пуно избора него да се концентришемо на одбрану сопственог гола и вребамо шансу из контранапада - истакао је Ђорђић.
Он је нагласио да ће Радник у Бањалуци имати подршку навијача из Бијељине, навијачке групе "Инцидент", који ће у великом броју доћи у град на Врбасу да би помогли вољеном клубу да се освојени трофеј од прошле године задржи барем још годину у Семберији.
Борац је фаворит у овом сусрету, али Бијељинци на мегдан Бањалучанима неће путовати са спуштеном заставом.
- Улога фаворита припада Борцу, који је заслужено освојио титулу првака БиХ. Међутим, у Бањалуку не путујемо са бијелом заставом. Идемо да се надигравамо и нека бољи побиједи. Играћемо растерећено, јер у овом мечу немамо шта да изгубимо, с обзиром на то да играмо против званично најбоље екипе у БиХ - рекао је везиста Радника Цвијетин Павић, који је додао да ће Бијељинци играти без услуга искусног нападача Младена Бојића.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.