ЕП: Србија са Русијом за финале

Б92

Београд - Футсал репрезентација Србије играће у четвртак у полуфиналу Европског првенства против селекције Русије.

Русија је у трећем четвртфиналу побједила Азербејџан у ’Арени Београд’ резултатом 6:2 (2:1).

Екипа Александра Ковачевића је претходно у понедјељак побједила репрезентацију Украјине послије драматичног финиша са 2:1.

Руси су нешто лакше стигли до полуфинала. Повели су голом Абрамова у седмом минуту, али је минут касније изједначио Аугусто на другој страни. Предност Русима на полувремену донио је Ромуло у 15. минуту, а меч су дефинитивно рјешили Едер Лима у 25. и Абрамов својим другим голом у 26. минуту.

Аугусто је својим другим голом смањио у 29. минуту, али у самом финишу Едер Лима постигао је још два гола и тако одвео Русију међу четири најбоље екипе.

Русија је у групној фази побједила Казахстан са 2:1, а са Хрватском је одиграла неријешено – 2:2.