Дурент одвео Оклахому у финале!

Б92
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Дурент одвео Оклахому у финале!

Оклахома Сити - Кошаркаши Оклахома сити Тандера играће у великом финалу НБА лиге пошто су у финалу западне конференције савладали Сан Антонио Спарсе са 4-2 у побједама, преноси Б92.

У фантастичној шестој утакмици у Чесапики арени Оклахома је славила са 107:99, иако је у првом полувремену губила са 18 поена разлике у четири наврата.

У трећој четвртини Тандере је покренуо маестрални Кевин Дурент с учинком од 34 поена, након чега су се разиграли и остали, а нарочито Џејмс Харден и Дерик Фишер.

Сан Антонио је имао потпуну контролу над утакмицом у првом полувремену, али није издржао притисак домаћина у наставку.

Екипа Грега Поповића предвођена Тонијем Паркером, Стивеном Џексоном и Тимом Данканом разбила је у првих 24 минута домаћи састав који је дјеловао стегнуто, али Спарси су на полувремену морали да имају много више од 15 поена предности.

Овим тријумфом, Оклахома је комплетирала прави подвиг пошто је на путу до великог финала савладала три шампиона запада у посљедње три године.

Спарси су прије три године били шампиони, Лејкерси прије двије, а Маверикси прошле.

У борби за титулу Тандери ће играти против побједника финала источне конференције, гдје Бостон ноћас има меч лопту против Мајамија на свом паркету.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.