Друголигаш из Жеравице више нема максималан учинак: Слога зауставила Јединство

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Јединства из Жеравице више немају максималан учинак пошто су у шестом колу Друге лиге Републике Српске, група запад, на гостовању у Трну играли неријешено са Слогом 1:1.

Чинило се да ће побједоносни низ бити настављен, јер је Славен Ковљен у 49. минуту довео госте у предност од 1:0, али су услиједили жестоки напади Трњана, који су уродили плодом у 74. минуту. Тада је “резервиста” Давид Вуковић погодио за 1:1 и тако зауставио Жеравичане.

Мркоњићка Слобода је на гостовању у Теслићу забиљежила убједљиву и рутинску побједу против “фењераша” Пролетера са 4:1. Гости су боље отворили меч и голом Синише Лазендића у трећем минуту повели са 1:0. Домаћи фудбалери су успјели да поравнају резултат у 18. минуту голом Вање Ћосића. Играчи тима са “Радолинке” су до 44. минута успјели да држе резултатски егал, када је Синиша Ђаковић погодио за предност гостију од 2:1. Већ на почетку другог дијела Миленко Амовић је повисио на 3:1, а коначан резултат поставио је млади Огњен Солдат поготком са “бијеле тачке” у 75. минуту.

У групи исток лидер је и даље Будућност из Пилице, која је на свом терену у овом колу савладала Стакорину из Чајнича са 1:0. Једини погодак постигао је Раде Лукић у 61. минуту.

Фамос из Источне Илиџе је у комшијском дербију побиједио соколачки Гласинац са 3:1. “Мотористи” су повели у 37. минуту голом Срђана Витковића,  а само три минута касније Милош Вујичић је изједначио на 1:1. Седам минута је у другом полувремену било потребно Фамосу да поново поведе, а стријелац је био Марко Марковић. Коначан резултат поставио је Тихомир Лаловић у 66. минуту.

Паљанска Романија је савладала вишеградску Дрину ХЕ са 3:1, а домаћине је до трећег овосезонског славља предводио са два поготка Милош Короман, док је трећи гол постигао Марко Маљукан.