Друге лиге Републике Српске: Горица јача од Слоге

ШИПОВО - Фудбалери Горице у дербију другог кола Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад на свом терену пред више од 500 гледалаца савладали су Слогу са 3:2.

Изабраници Душка Сакана успјели су да сломе отпор гостију из Трна, који су успијевали да се два пута врате у меч из резултатског минуса. Повели су домаћи преко тренера и играча Сакана у 28. минуту, али само девет минута касније изједначио је Предраг Станковић. Владимир Митрић је у 54. минуту донио нову предност екипи из Шипова, да би само три минута касније Дориан Курузовић изједначио на 2:2. Побједу Горици својим другим поготком донио је Митрић у 65. минуту.

Дебитант на друголигашком западу Црни врх још једном је играо неријешено, овог пута на гостовању код Прогреса у Кнежеву (1:1). Повели су изабраници Драгана Вукше у 51. минуту голом Олега Дамјанића, а да цијели плијен не оде у Јаружане побринуо се Миљан Будић у 85. минуту када је изједначио на 1:1.

У групи исток Романија је у Палама у правој голеади савладала доскорашњег прволигаша Будућност из Пилице са 5:3, иако је већ послије само четири минута игре имала резултатски заостатак од два гола. Прво је у другом са бијеле тачке погодио Владе Ивановић, а на 2:0 повисио је у четвртом минуту Миломир Миловановић. Након тога, Романија је додала гас па је до полувремена погоцима Марка Маљукана, Страхиње Чвора са бијеле тачке, Марка Благојевића и аутоголом Зорана Михајловића направила потпуни преокрет и стекла лијепу предност. У другом полувремену мрежа се тресла још два пута, по једном на обје стране за коначних 5:3.

Послије два кола максималан учинак у овој групи има само Гласинац 1936, који је на свом терену савладао Илићку 01 са 2:0, а стријелац оба поготка био је Неђо Шука, који је мрежу гостију затресао у 12. минуту из пенала и у 20.

“Луда” утакмица виђена је у Тршићу, гдје је домаће Подриње поражено од Власенице са 3:4, а свих седам погодака виђено је у првом дијелу сусрета. Јунак сусрета био је фудбалер гостију Едхем Фехратовић, који је био троструки стријелац.

Важне бодове освојила је и Стакорина, која је на свом терену у Чајничу побиједила Јединство из Бродца са 2:0.

Судија: Душан Ристић (Добој) 6,5.

Жути картони: Николић, Пејичић, Маркуљевић, Јотановић, Лале (Пролетер, Теслић), Рајак, Живковић, помоћни тренер Липић (Укрина).

Играч утакмице: Јован Симуновић (Пролетер, Теслић) 7,5.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Кесић 7, Лале 7, Јотановић 7, Копања 7, Пејичић 6,5 (од 84. минута Петровић -), Стојановић 6,5 (од 84. минута Вукмировић -), Јанковић 7, Маркуљевић 7, Махмутовић 7, Николић 7, Савић 6,5 (од 46. минута Симуновић 7,5). Тренер: Далибор Игњић.

УКРИНА: Нинковић 7, Рајак 6,5 (од 43. минута Павловић 6), Симић 6,5, Кулага 6,5 (од 84. минута С. Квржић -), Хаџикадунић 6,5, Ђуричић 6,5, Лукић 6 (од 84. минута Југовић -), Пећић 6,5 (од 41. минута Живковић 6), Зеленковић 6,5, Радоја 6,5, Вучић 6,5 (од 84. минута Стојковић -). Тренер: Миливоје Видовић.

****

ГОРИЦА   3 (1)

СЛОГА (Т)         2 (1)

Стријелци: 1:0 Сакан у 28, 1:1 Станковић у 37, 2:1 Митрић у 54, 2:2 Курузовић у 57, 3:1 Митрић у 65. минуту.

Стадион: Горице у Шипову.

Гледалаца: 500.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Перак, Митрић, Р. Јовић, Халаба (Горица), Курузовић, Вуковић, Кукић, Јаворац, Телић (Слога, Трн).

Играч утакмице: Владимир Митрић (Горица) 8.

ГОРИЦА: Илић 6,5, Перак 7, Халаба 7, Митрић 8 (од 73. минута Проле -), Сакан 7,5, Сивоњић 7, Т. Лацић 6,5 (од 67. минута Џанан -), Р. Јовић 7, Пастир 6,5 (од 63. минута Малиновић -), Богосављевић 7, М. Јовић 7. Тренер: Душко Сакан.

СЛОГА (ТРН): Гашић 6, Марјановић 6 (од 74. минута Грозданић -), Јаворац 7, Станковић 7 (од 85.  минута Бабић -), Курузовић 7,5, Ни. Јокановић 6,5, Ивић 6 (од 74. минута Божић -), Вуковић 7, Телић 7, Гаћеша 6,5, Кукић 6,5. Тренер: Бранислав Симиџија.

****

ЈЕДИНСТВО (Ж)       5 (3)

БОРАЦ (Ш)                 1 (1)

Стријелци: 1:0 Плавањац у 4, 2:0 Л. Нишић у 9, 2:1 Дујмушић у 28, 3:1 Кнежић у 45, 4:1 Ђ. Нишић у 83, 5:1 Л. Нишић у 87.

Стадион: Спортски центар “Драго Ковачевић” у Жеравици.

Гледалаца: 100.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Ђ. Нишић, Аљетић, Кнежевић (Јединство, Жеравица), Мајић (Борац, Шамац).

Играч утакмице: Лазар Нишић (Јединство, Жеравица) 8.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Вуковић 7, Ђогић 7, Ђ. Нишић 7,5, О. (3) Петровић 7, Плавањац 7,5 (од 72. минута Кнежевић -), Л. Нишић 8, Петковић 7, О (15) Петровић 7, Бехара 7, Аљетић 7 (од 84. минута Делибашић -), Кнежић 7 (од 87. минута Н. Петровић -). Тренер: Велимир Стојнић.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 5, Нишић 5 (од 46. минута  Мићић 5), Јаћимовић 5, Бијелић 5, Дујмушић 6,5 (од 78. минута Марчета -), Илић 5, Благојевић 5, Аџић 5, Перић 5 (од 71. минута Сјенчић -), Мајић 5 (од 59. минута Лазић 5), Максимовић 5. Тренер: Мирослав Дринић.

***

ПОЛЕТ 1926      1 (0)

ЧЕЛИНАЦ         1 (1)

Стријелци: 0:1 Илић у 7, 1:1 Миловац из пенала у 69. минуту.

Стадион: Градски у Броду.

Гледалаца: 80.

Судија: Славиша Шарић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Петрић, Миловац, С. Грозданић, М. Грозданић, Лекић (Полет 1926), Кузмановић, Чађо, Илић (Челинац).

Играч утакмице: Милош Илић (Челинац) 7.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 6,5, М. Грозданић 6,5, Тешановић 6,5, Петрић 7, Ђекановић 6,5, С. Грозданић 6,5, Колунија 6,5 (од 90. минута Теодосић -), Лекић 6,5, Милошевић 6,5, П. Бардак 6 (од 60. минута Миличић 6), Миловац 7. Тренер: Дејан Пијетловић.

ЧЕЛИНАЦ: Чађо 7, Рађеновић 6,5, Кутић 6,5, Кузмановић 6 (од 71. минута Амиџић -), Томић 6,5, Бабић 6,5, Кнежевић 6,5 (од 46. минута Шиканић 6), Рајилић 6 (од 71. минута Орашанин -), Илић 7, Бајић 6,5 (од 46. минута Ђајић 6, од 85. минута Крминац -), Дубравац 6,5. Тренер: Данијел Пеулић

***

БОРАЦ (КД)      2 (1)

БРДО                  0 (0)

Стријелци: 1:0 Бунић у 15, 2:0 Пралица у 60. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Судија: Дејан Радић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Јанковић, Зец, М. Ковачевић, Јаћимовић, Пекић (Борац, Козарска Дубица), Бундало, Мијић (ОФК Брдо).

Играч утакмице: Предраг Пралица (Борац, Козарска Дубица) 7,5.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Мисимовић 7, М. Ковачевић 7, Благојевић 7 (од 75. минута Лончар -), Бунић 7,5 (од 82. минута Шкарић -), И. Ковачевић 7, Јаћимовић 7, Пекић 7, Гаврић 7, Зец 7, Јанковић 7, Пралица 7,5 (од 89. минута Халиловић -).Тренер: Раде Дрвеница.

БРДО: Бабић 6, Тркуља 6, Каруповић 6 (од 80. минута Војниковић -), Исаковић 6, Миодраговић 6, Саџак 6 (од 89. минута Хоџић -), Мијић 6, Куриџа 6, Бундало 6, Дедић 6 (од 46. минута Карајица 6), Вујатовић 6 (од 89. минута Бехлић -). Тренер: Мирза Алкић.

***

СЛОГА (С)                  2 (1)

ФСА ПРИЈЕДОР        1 (0)

Стријелци: 1:0 В. Њежић у 19, 2:0 Г. Зеленац у 79, 2:1 Црнобрња у 81. минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Гледалаца: 70.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: Кукић, Ремић (Слога, Србац), Мариновић (ФСА Приједор).

Играч утакмице: Горан Зеленац (Слога, Србац) 7,5.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6,5, Новаковић 6,5 (од 85. минута Д. Вајукић -), Зукановић 7, Шервел 6,5 (од 66. минута Цвијетић -), Н. Вајукић 7, В. Њежић 7,5, Карамехић 7, Р. Зеленац 6,5 (од 56. минута Кукић 6,5), Ремић 7, Г. Зеленац 7,5, Кондић 7. Тренер: Славко Вујић.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6,5, Речевић 6,5, Ђенадија 6 (од 75. минута Бабић -), Голић 6,5, Грбић 6 (од 58. минута Радуловић 6), Ковачевић 6,5, Мариновић 6,5, Микић 7, Црнобрња 7, Стегић 6,5, Кнежевић 6,5. Тренер: Ненад Башић.

****

ПРОГРЕС 1 (1)

ЦРНИ ВРХ         1 (1)

Стријелци: 0:1 Дамјанић у 51, 1:1 М. Будић у 85. минуту.

Стадион: Прогреса у Кнежеву.

Гледалаца: 50.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Вујанчевић, Стојановић, Дукић, Свјетлановић (Прогрес), Дамјанић, Аулић, Грабовац (Црни врх).

Играч утакмице: Миљан Будић (Прогрес).

ПРОГРЕС: Бекић 6,5, Стојановић 6,5, Дукић 6,5, Радосавац 6,5, Верић 6,5, М. Будић 7, П. Будић 6 (од 60. минута Вучић 6), Никић 6 (од 78. минута Баришић -), Вујанчевић 6 (од 46. минута Свјетлановић 6), Ђукарић 6 (од 60. минута Гламочић 6), Ђурановић 6,5. Тренер: Немања Дамјановић.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6,5, Грабовац 6,5, Аулић 6,5, Савичић 6,5, Дамјанић 7, Субић 6,5 (од 84. минута Брдан -), Галић 6 (од 46. минута Рогић 6), Ђукановић 6,5, Софтић 6,5, Татић 6 (од 67. минута Вукосављевић -), Гајић 6 (од 67. минута Грујић -). Тренер: Драган Вукша.

****

ГЛАСИНАЦ      1936  2 (2)

ИЛИЋКА 01                0 (0)

Стријелац: 1:0 Шука из пенала у 12, 2:0 Шука у 20. минуту.

Стадион: “Бара” у Сокоцу.

Гледалаца: 60.

Судија: Раденко Јовић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Рајић, А. Пејановић (Гласинац 1936), Мићановић, Савић, Станкић, Арсић (Илићка 01).

Играч утакмице: Неђо Шука (Гласинац 1936) 8.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић -, Чортан 7 (од 85. минута М. Вуковић -), Деурић 7, Радовић 7 (од 55. минута Ма. Вујичић 7), Рајић 7 (од 85. минута Марић -), Шкобо 7, Шука 8 (од 83. минута Беатовић -), Лиздек 7, Ми. Вујичић 7, Лончаревић 7, А. Пејановић 7 (од 67. минута Ј. Вуковић -). Тренер: Огњен Крешталица.

ИЛИЋКА 01: Мићановић 6, Челик 6, Савић 6, Станкић 6, Трипић 6, Антуновић 6, Крсмановић 6 (од 67. минута Зелен -), Тодоровић 6 (од 46. минута Петровић 6), Зимоњић 6, Крстић 6 (од 46. минута Томић 6), Арсић 6. Тренер: Радивоје Николић.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)   3 (3)

ВЛАСЕНИЦА             4 (4)

Стријелци: 0:1 Фехратовић у 6, 1:1 Дафиновић у 12, 1:2 Фехратовић у 16, 1:3 Фехратовић у 34, 1:4 Видовић у 38, 2:4 Г. Аћимовић у 44, 3:4 Танацковић у 45+1. минуту.

Стадион: Подриња у Тршићу.

Судија: Василије Милошевић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Г. Аћимовић, Танацковић, Лазић, Крајшумовић (Подриње, Тршић), Мијатовић, Н. Ковачевић, Матић (Власеница).

Играч утакмице: Едхем Фехратовић (Власеница) 8,5.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Лукић 6, Делибајрић 6, Танацковић 7, Новаковић 6,5, Г. Аћимовић 7, Дафиновић 7 (од 70. минута Мелезановић -), С. Аћимовић 6,5 (од 45. минута Лазић -), Крајшумовић 6, Симић 6,5 (од 80. минута Н. Јовановић -), Љ. Јовановић 6, М. Аћимовић 6,5. Тренер: Бранислав Максимовић.

ВЛАСЕНИЦА: Вукотић 6,5, Витомир 6,5 (од 84. минута Секулић -), Мијатовић 7, Петровић 6,5 (од 73. минута С. Јовановић -), Митровић 7, Фехратовић 8,5, Матић 7, Видовић 7,5, М. Ковачевић 6,5, Богичевић 6,5, Н. Ковачевић 7. Тренер: Павле Голијан.

***

ПРОЛЕТЕР (Д)  5 (4)

МЛАДОСТ (Г)   2 (0)

Стријелци: 1:0 Лакић у 9, 2:0 Н. Ракић у 15, 3:0 С. Ракић у 29, 4:0 Лакић у 35, 5:0 С. Ракић у 62, 5:1 Елек у 69, 5:2 Пребирачевић у 84. минуту.

Стадион: Пролетера у Дворовима.

Гледалаца: 110.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Барјактаревић (Пролетер, Дворови), Мрковић, Пребирачевић (Младост, Гацко).

Играч утакмице: Јован Лакић (Пролетер, Дворови) 8.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Станковић 7, Секулић 7 (од 63. минута Дупор -), Буњевац 7, Мркајић 7, Н. Ракић 7,5, Арнаутовић 7 (од 63. минута Матијевић -), С. Ракић 8 (од 63. минута Васић -), Барјактаревић 7 (од 63. минута Матовић -), Госпавић 7, Јовановић 7, Лакић 8 (од 90+1. минута Ћуковић -). Тренер: Драган Матић.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Матковић 5,5, Пребирачевић 6,5, Мрковић 5,5, Елек 6,5, Горановић 5,5 (од 66. минута Шаренац -), Николић 5,5, Зечевић 5,5, Пушара 5,5, Дракул 5,5 (од 76. минута Стајић -), Мастиловић 5,5, Тепавчевић 5,5 (од 46. минута Кандић 5,5). Тренер: Велибор Васиљевић.

***

РОМАНИЈА                5 (4)

БУДУЋНОСТ (П)       3 (2)

Стријелци: 0:1 Ивановић из пенала у 2, 0:2 Миловановић у 4, 1:2 Маљукан у 6, 2:2 Михајловић (аутогол) у 21, 3:2 Чворо из пенала у 27, 4:2 Благојевић у 43, 5:2 Маљукан у 54, 5:3 Јовичић у 54. минуту.

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Судија: Драгомир Марјановић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Маљукан (Романија), П. Радић (Будућност, Пилица)

Играч утакмице: Марко Маљукан (Романија) 8.

РОМАНИЈА: Лазаревић 6,5, Јовановић 6,5, Короман 6,5 (од 56. минута Тробок 6,5), Чворо 7,5, Маљукан 8, Кошарац 6,5 (од 87. минута Симовић -), Симанић 7, Лукић 6,5, Цицовић 7, Елек 7, Благојевић 7,5 (од 69. минута Ступар -). Тренер: Раде Цицовић.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 6, Михајловић 6, П. Радић 6,5, Јовичић 6,5, Лукић 6, Лазаревић 6, Јосиповић 6 (од 67. минута Жугић -), Ивановић 6,5, Миловановић 6,5, Крезовић 6,5, Кулић 6 (од 67. минута Секанић -). Тренер: Далибор Крезовић.

Судија: Дарко Кусмук (Пале) 6,5.

Играч утакмице: Предраг Петровић (Губер) 7,5.

ГУБЕР: Попадић -, Аврамовић 7, Лемез 7, Петровић 7,5, Максимовић 7, Аљ. Смајиловић 7,5, Лазаревић 7, Јашаревић 7, Косанић 7,5, Митровић 7, Грујичић 7. Тренер: Слађан Станковић.

РУДАР 1925: Ђокић 6, Бумбић 6, Томић 6, Митровић 6 (од 55. минута Шавија 6), Ж. Божић 6 (од 46. минута Цвијић 6), Давидовић 6, Марковић 6, Стевић 6, Ребић 6, Тодоровић 6, Арсеновић 6. Тренер: Горан Љубојевић.

***

МЛАДОСТ (Р)   4 (0)

ХЕРЦЕГОВАЦ  1 (1)

Стријелци: 0:1 Милидраговић у 19, 1:1 Павловић у 47, 2:1 Б. Маријановић у 48, 3:1 Павловић у 52, 4:1 Б. Маријановић у 64. минуту.

Стадион: “9. јануар” у Рогатици.

Гледалаца: 150.

Судија: Раде Аћимовић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Обрадовић, Павловић (Младост, Рогатица), Вучковић, Комненић (Херцеговац).

Играч утакмице: Драган Павловић (Младост, Рогатица) 8.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 7, Божовић - (од 26. минута Обрадовић 7), Нешковић 7, Ћаћић 7, Окука 7, Б. Маријановић 8 (од 73. минута Лукић -), Миличевић 7, В. Маријановић 7 (од 56. минута Михајловић 7) Павловић 8, Фуртула 7 (од 73. минута Нешковић-) , Нерић 7. Тренер: Драган Јовановић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Биберџић 6, Бегенишић 6, Г. Попадић 6, Вучковић 6, Вујовић 6, Мркаић (од 73. минута Јањић -) 6, Илић 6 (од 53. минута Старовић 6), Салатић 6, Суџум 6, Милидраговић 6,5 (од 53. минута Јокановић 6), Комненић 6. Тренер: Рајко Миленић.

***

СТАКОРИНА             2 (2)

ЈЕДИНСТВО (БР)      0 (0)

Стријелци: 1:0 Тошић у 24, 2:0 Мрдак у 27. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: А. Миловић, Катана, тренер Фуртула, Кајевић, П. Миловић, Поповић, Нешковић, Старовлах (Стакорина), Ружичић, Крсмановић, Ђурковић, Вучић (Јединство, Бродац).

Играч утакмице: Никола Тошић (Стакорина) 7.

СТАКОРИНА: Бојановић 6,5, Тошић 7, Рацковић 6,5, Марковић 6,5 (од 62. минута Поповић -), А. Миловић 6,5  (од 90+1. минута Старовлах -), Тадић 6,5, Катана 7, Кајевић 6,5, П. Миловић 6,5 (од 77. минута Стјепановић -), Нешковић 6,5, Мрдак 7. Тренер: Мирослав Фуртула.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 6, Лукић 6, Стевановић 6 (од 87. минута Мандић -), Јевђеновић 6, Томић 6, Ружичић 6, Вучић 6,5, Калајџић 6, Ђурковић 6, Ђукић 6 (од 83. минута Благић -), Крсмановић 6. Тренер: Дејан Вучић.