Друге лиге Републике Српске: Аутогол Јанковића за славље Јединства

БАЊАЛУКА - Аутоголом Емилка Јанковића у другом минуту судијске надокнаде фудбалери Јединства из Жеравице дошли су до побједе над Слободом из Мркоњића Града у дербију осмог кола Друге лиге Републике Српске, група запад.

Послије овог тријумфа од 2:1 изабраници Жељка Врањеша вратили су су на лидерску позицију иако су Мркоњићани практично имали био у џепу. Домаћин је до предности дошао у 19. минуту голом Славена Ковљена, а Слобода је до изједначења у 71. минуту када је погодио Синиша Ђаковић. И када се очекивао крај сусрета Јанковић је затресао мрежу свог голмана Филипа Ратковића.

Фудбалери Омарске ове јесени играју одлично, а у осмом колу освојили су три бода на гостовању у Теслићу. Изабраници Миленка Вулете доминирали су током цијела меча на стадиону “Радолинка”, али стријелци им нису били расположени. Ипак, до заслуженог тријумфа стигли су у 83. минуту аутоглом Дејана Јелића, а уједно то је био и осми узастопни пораз Пролетера.

У групи исток паљанска Романија је као домаћин у Рогатици поражена од Стакорине са 1:3. Сусрет су обиљежила четири црвена и чак 13 жутих картона. Паљани су повели голом капитена Марка Благојевића, а гости су преко Стефана Спајића из пенала стигли до изједначења. Чајничани су у наставку погоцима Александра Миловића и Константина Катане стигли до вриједних бодова.

У Дворовима је виђен необичан реми у деулу Пролетера и Фамоса (1:1). У 67. минуту Михајло Јевтић је довео домаће у предност. Фудбалер Пролетера имао је намјеру само да врати лопту гостима у духу фер-плеја, међутим она је завршила у голу, а након што су је фудбалери Фамоса избацили како би се указала помоћ једном фудбалеру. Одмах у наредном нападу, играчи Пролетера у духу фер-плеја, склонили су фудбалерима Фамоса, па је Срђан Витковић постигао гол за 1:1.

Неочекивану побједу на гостовању забиљежила је Власеница која је голом Миломира Миловановића у 60. минуту савладала Губер у Сребреници и тако се пробила у горњи дио табеле.