Друге лиге Републике Српске, 11 коло: Губер зауставио серију Напретка

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери Напретка из Доњег Шепка у 11. колу Друге лиге Републике Српске, група исток послије десет узастопних побједа поражени су на гостовању у Сребреници од Губера са 1:3.

Фантастичан низ изабраника Миодрага Јевтића прекинут је тамо гдје су се можда и најмање надали у гостима код дебитанта у овом рангу такмичења. Домаћи су повели већ у четвртом минуту голом Алмира Карића, да би у 12. изједначио Дејан Марић. Предност Губеру донио је Милан Јевтић, а коначан резултат поставио Армин Смајиловић. Иако су поражени играчи Напретка и даље имају огромну предност у односу на пратиоце, а најближем, другопласираном Фамосу бјеже десет бодова.

Лидер групе запад, Слобода из Новог Града декласирала је Озрен са 9:0 и сада има три бода предности у односу на најближег пратиоца, бањалучки Жељезничар, који је као гост у Доњој Слатини играо против Младости 1:1. Овај сусрет обиљежио је рекордан број жутих картона, чак 13, али и три црвена картона, која су се догодила од 26. до 32. минута. Иако су више од 60 минута имали играча више, гости нису успјели да дођу до прижељкиване побједе. Највећи малер догодио им се, ипак у 50. минуту, када је ударац капитена и тренера Бранислава Крунића са бијеле тачке одбранио Јовица Лакић. На сличан начин, промашајем најстроже казне, "Жељи" су измакла два бода и седам дана раније против Омарске, када су такође ремизирали.

У 12. колу, које се игра у суботу и недјељу, 29. и 30. октобра састају се: група запад: Јединство (Ж) - Жељезничар (Д), Озрен - Слога (Т), БСК - Слобода (НГ), Жељезничар (БЛ) - Минерал, Пролетер (Т) - Младост (ДС), Љубић - Омарска, Лакташи - Модрича Максима, Слога (С) - Борац (КД), група исток: Младост (Р) - Младост (Г), Вележ (Н) - Гласинац 2011, Илићка 01 - Пролетер (Д), Леотар - Слога јунајтед, Напредак - Јединство (БЧ), Јединство (БР) - Губер, Младост (БС) - Дрина ХЕ, Фамос - Власеница.

15. Озрен                      11      3        0        8        13:36 9

16. Минерал                 11      0        2        9        5:24   2