Друге фудбалске лиге РС: Крупа преузела врх

Бањалука - Фудбалери Крупе из Крупе на Врбасу засјели су послије 18. кола на челну позицију Друге лиге Републике Српске, група запад.

Изабраници Слободана Старчевића у дербију цијелог прољећног дијела првенства на свом терену побиједили су до овог кола водећи Текстилац из Дервенте са 2:1 и тако једином конкуренту за пласман у виши ранг сада бјеже два бода.

У 15. минуту Стефан Томаш је довео домаће до предности, када је лобовао истрчалог голмана Текстилца Дејана Плиснића. Изједначење је услиједило у 45. минуту. Невен Гојић искористио је несмотреност одбране Крупе и погодио за 1:1. У 62. минуту домаћи су могли до предности, али је Плиснић одбранио пенал који је извео Марко Мазалица. До тријумфа вриједног три бода тим из Крупе на Врбасу дошао је у 88. минуту голом Обрена Цвијановића.

Некадашњи премијерлигаш Лакташи на свом терену играо је неријешено, 2:2. Прије сусрета директор Лакташа Томо Савић је поднио оставку из здравствених разлога, а послије утакмице смијењен је тренер Предраг Татић, кога ће наслиједити некадашњи стратег овог клуба Милош Појић.

Лидер групе исток Власеница је поражена на гостовању у Бијељини од Слоге Јунајтед са 2:1. То су искористили играчи Радничког из Каракаја, који су на свом терену савладали Илићку 01 из Брчког са 3:1 и водећој екипи примакли се на шест бодова уз меч мање.

Парови 19. кола, које се игра у суботу и недјељу, 5. и 6. марта: група запад: СРБАЦ: Слога - БСК, ЛИЈЕШЋЕ: Лијешће - Љубић, ЖЕРАВИЦА: Јединство - Озрен, ДОЊА СЛАТИНА: Младост - Гомионица, Бањалука: Напријед - Лакташи, ОМАРСКА: Омарска - Крупа, ДЕРВЕНТА: Текстилац - Жупа Суперпетрол, група исток: БРЧКО: Јединство - Фамос, ПУЧИЛЕ: Горица - Гласинац 2011, НЕВЕСИЊЕ: Вележ - Младост (БС), РОГАТИЦА: Младост - Пролетер (Д), БРОДАЦ: Јединство - Раднички (К), БРЧКО: Илићка 01 - Слога Јунајтед, ВЛАСЕНИЦА: Власеница - Локомотива.